درب چوبی لولا مخفی

درب چوبی لولا مخفی

درب چوبی لولا مخفی

برای آنکه زیبایی درب چوبی تحت تاثیر قرار نگیرد، یراق آلات خاصی به نام لولا مخفی در این نوع درب به کار می برند.  درب چوبی لولا مخفی، جلوه خاص و بی نظیری داشته و به همین جهت است که امروزه شاهد جایگزین شدن درب هایی هستیم که لولای آنها مشخص نیست.

لولاها از جمله یراق آلاتی هستند که لنگه های درب را به چهارچوب متصل می کنند. از آنجایی که بین لولاهای معمولی و چهارچوب فاصله وجود دارد، شرایط برای دزدی و سرقت از منازل به واسطه ایجاد همین فاصله به راحتی فراهم شده است. معمولا اگر بخواهند درب بسازند که در آن لنگه های درب با چهارچوب، فاصله ای نداشته باشد، از لولای مخفی استفاده می کنند. جنس این لولا از استیل است و در مقابل زنگ زدگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. ما در این متن قصد داریم به ذکر توضیحاتی مختصر در مورد لولا مخفی درب  بپردازیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

درب لولا مخفی

قیمت لولا مخفی درب چوبی

یکی از مهم ترین مزیت های خرید لولا مخفی درب ، تحمل وزن بالای آن است. از آنجایی که این یراق از جنس استیل ساخته شده، به همین سبب، دوام و کیفیت بالایی داشته و با قیمت بالایی نیز در بازار معامله می گردد. معمولا افراد، به صورت جداگانه برای خرید این لولا اقدام نمی کنند و کسانی که در حوزه تولید درب فعال هستند، این لولا را تهیه کرده و بر روی درب های چوبی نصب می کنند. به هر حال، باید بدانید که قیمت لولا مخفی درب، بر روی قیمت درب تاثیر مستقیم داشته و موجب افزایش قیمت آن می شود.

درب لولا مخفی

طریق نصب لولا مخفی

یکی از موضوعات مهمی که خوب است در مورد لولاهای مخفی بدانید، طریق نصب لولا مخفی است. لولا مخفی به صورتی بر روی درب نصب می شود که هیچ فاصله ای بین دو بخش لولا وجود نداشته باشد و دقیقا به همین دلیل است که بعد از نصب این یراق آلات روی درب، فاصله بین چهارچوب و لنگه درب مشاهده نمی شود.

توجه داشته باشید، این لولا توان زیادی برای تحمل وزن سنگین دارد. لولاهای مخفی، می توانند تا وزن 330 کیلوگرم را تحمل کنند؛ به همین سبب است که برای ساخت درب های سنگین و بزرگ از این لولا به وفور استفاده می شود.

درب لولا مخفی

انواع لولا مخفی

لولای مخفی به نام های لولای مخفی توکار، لولا مخفی فلزی و یا لولا مخفی کابینت، در بازار معروف بوده و در سایزهای متفاوتی ارائه می گردد. سایزهای این نوع لولا به شرح زیر است:

  • 5
  • 6
  • 7
  • 5

دقت داشته باشید، تمامی ابعاد ذکر شده در فوق به سانتی متر می باشد. معمولا مصرف کننده با توجه به نیازی که دارد برای خرید یکی از انواع لولاهای ذکر شده در فوق اقدام می کند. لولاهایی را که سایز کوچک تری دارند، جهت نصب در درب های مخفی کوچک و یا اتصالات سبک مانند میزهای اتوی تاشو استفاده می کنند. از لولاهای سایز بزرگ نیز برای اتصال قطعات بزرگ تر مانند درب های کابینت، درب های ورودی و غیره استفاده می شود.

 

5/5 - (2 امتیاز)

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button