لاندری روم و کاربردهای آن در طراحی خانه

لاندری روم و کاربردهای آن در طراحی خانه

لاندری روم و کاربردهای آن در طراحی خانه

لاندری روم 

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که چگونه می توان از فضایی که داخل خانه وجود دارد، به بهترین شکل ممکن استفاده کرد؟ آیا سعی می کنید هر قسمتی از منزل خود را به انجام کار خاصی اختصاص دهید؟ آیا دوست دارید با تقسیم بندی فضاهای متفاوت به یک انجام کار خاص، نظم خوشایندی را در فضای خانه ایجاد کنید و از آن لذت ببرید؟ اگر فکر می کنید با تقسیم بندی قسمت های مختلف یک خانه، به زیباتر شدن و استفاده بهینه از فضای موجود کمک خواهید کرد، در ادامه با ما همراه باشید؛ ما قصد داریم در این متن در خصوص لاندری روم و کاربردهای آن در طراحی خانه نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم؛ شاید بعد از مطالعه این متن، شما نیز تصمیم گرفتید فضایی را تحت عنوان لاندری در منزل خود خلق کنید.

اتاق لاندری روم

لاندری در ساختمان چیست؟

لاندری در ساختمان چیست، اولین موضوعی است که می خواهیم در مورد آن با شما صحبت کنیم. لاندری روم که از آن به عنوان رخت‌شوی خانه نیز یاد می کنند، محلی است که می توان تجهیزات مربوط به شستشوی لباس ها را در آن قرار داد. لاندری روم (laundry room) یک واژه انگلیسی است و معنای آن، اتاق لباسشویی و یا همان رخت‌شوی خانه در زبان فارسی است.

لاندری روم در بسیاری از خانه های لوکس و بزرگ که فضای کافی برای اختصاص دادن به این اتاق دارند، ساخته می شود. در این اتاق، اموری مانند شستن لباس، خشک کردن لباس و اتوی لباس انجام می گیرد. با اینکه این فضا جزء یکی از فضاهای خدماتی محسوب می شود، اما می توان با طراحی و اجرای دیزاینی متفاوت، چشم انداز زیبایی را در آن خلق کرد.

لاندری روم در آپارتمان

لاندری روم در آپارتمان موضوع دیگری است که شایسته می دانیم در خصوص آن نیز صبحت کنیم. شاید برخی افراد با دیدن عنوان لاندری روم در آپارتمان این سوال برایشان پیش آید که مگر می شود در آپارتمان های کوچک امروزی، فضایی تحت عنوان لاندری روم داشت؟ پاسخ ما به این سوال، بله است.

برای داشتن لاندری روم حتما لازم نیست فضای بزرگی در اختیارتان باشد. اگر گشتی در خانه کوچکتان بزنید، حتما فضاهای بی استفاده و یا به قولی، پِرت را مشاهده خواهید کرد. اگر با یک طراح دکوراسیون حرفه ای صحبت کنید، می تواند از این فضای بی استفاده، یک لاندری روم جذاب و شیک بسازد.

لاندری روم

ابعاد استاندارد لاندری روم

یکی از موضوعات قابل توجه و جذابی که در خصوص لاندری روم ها وجود دارد، عدم وجود ابعاد استاندارد برای ساخت لاندری روم است. این تنوع در ساخت، باعث شده طراحان، لاندری را در فضاهای مختلف اجرا کنند، بدون آنکه هیچ موضوعی یا هیچ دلیلی بتواند مانع ساخت آن شود.

معمولا طراحان داخلی دکوراسیون با توجه به ابعاد جایی که قرار است لاندری روم در آنجا ساخته شود، اقدام به ساخت لاندری می کنند. این مزیت به شما کمک خواهد کرد از هر فضایی برای ساخت رخت‌شوی خانه استفاده کنید و از جلوه متفاوت و جذابی که در محیط خانه و یا آپارتمانتان به وجود آمده، لذت ببرید.

پلان لاندری

یکی از موضوعات مهمی که در رابطه با پلان لاندری باید مورد توجه قرار داد، نزدیک بودن آن به اتاق خواب است. این انتخاب از جهت تجمع لباس های کثیف در اتاق خواب و یا  کلوزت روم صورت می گیرد. در اتاق خواب و یا اتاق کلوزت، تجمع لباس های کثیف، بیشتر به چشم می خورد و به همین دلیل است که طراحان ترجیه می دهند لاندری را در نزدیکی اتاق خواب احداث کنند.

البته در برخی جاها نیز ممکن است این اتاق به فضای حمام نزدیک تر باشد. معمولا طراحان با توجه به فاکتورهای متفاوت، سعی می کنند بهترین مکان را برای ساخت لاندری روم در نظر بگیرند.

 

لاندری روم

طراحی لاندری روم

طراحی لاندری روم را با توجه به وسعت فضایی که در اختیار است انجام می دهند. هر چه فضای بزرگ تری برای این مورد در نظر گرفته شود، دیزاین و طراحی زیباتری را می توان در آن اجرا کرده و به وجود آورد. برای آنکه طراحی لاندری روم به زیباترین شکل ممکن انجام شود، می بایست از حضور طراحان حرفه ای بهره برد؛ این افراد، همه چیز را سنجیده و سعی می کنند طرحی زیبا در لاندری روم به وجود آورند.

لاندری روم در بالکن

یکی از خلاقیت هایی که می توان در رابطه با بالکن به خرج داد، ساخت لاندری روم در بالکن است. از آنجایی که بالکن در مجاورت اتاق خواب ساخته می شود، با قرار دادن ماشین لباسشویی در آن، می توانید از این محیط به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و فضایی مفید و کارا داشته باشید.

کلوزت و لاندری چیست؟

برخی افراد ممکن است لاندری روم را با کلوزت اشتباه بگیرند. الان وقت آن رسیده، در خصوص لاندری و کلوزت صحبت کرده و تفاوت هایی که بین این دو وجود دارد را بیان کنیم. کلوزت به محیطی گفته می شود که افراد می توانند در آنجا لباس های خود را تعویض کنند؛ این اتاق، مانند اتاق خواب و یا دیگر اتاق های منزل، پر رفت و آمد نیست و فقط به هنگام تعویض لباس، افراد به آنجا وارد می شوند.

لاندری روم، اتاقی است که تجهیزات مربوط به شستشوی لباس در آن قرار داده می شود. تفاوت در نوع کاربری مهم ترین و عمده ترین تفاوتی است که بین کلوزت و لاندری وجود دارد.

 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button