پله چوبی

پله چوبی

پله چوبی

سازه ای را راه پله می نامیم که دقیقاً با گام هایی با اقدامات ریاضی ایجاد شده است ، که به ما امکان می دهد با دید دیگری به صورت عمودی قدم برداریم . راه پله چوبی با منحنی ها و خطوطی که با خلاقیت و ایده ای عالی طراحی شده است ، تنها با طبیعی بودن یک چوب قابل دستیابی است.

از بسیاری از مواد می توان در ساخت راه پله استفاده کرد. اما باید اعتراف کنیم که هیچ یک به اندازه یک راه پله چوبی نمی توانند به خانه مان زیبایی و گرما ببخشد .

برای ساخت پله استفاده از چوب به‌عنوان یک ماده طبیعی بهترین گزینه است . چوب به دلیل مقاومت بالا در بخش های کف نرده ها استفاده می شود.

پله چوبی با سنگ موزائیک و بخش‌های دیگر دکوراسیون سازگار است و می‌توان آن را همراه با اسکلت فلز و یا شیشه تلفیق و اجرا کرد .

پله گرد چوبی

 به پله‌هایی که دارای قوس‌های دایره‌ای شکل باشند پله گرد چوبی گفته می شود یکی از دلایل استفاده از پله گرد چوبی استفاده کمتر از فضا و جاگیر نبودن پله در سالن‌ها می باشد درواقع این نوع پله محدودیت در اجرا ندارد و فضای بسیار کمتری نسبت به پله‌های صاف یا مستقیم اشغال می‌کند .

همچنین باید این مورد ذکر شود پله چوبی گرد دارای زیبایی منحصر بفردی است برای ساخت پله گرد یا اسپینال توجه به استحکام و امنیت بسیار مهم است و نکته دیگر عرض پله‌ها و فاصله بین دو پله با یکدیگر است پهن بودن پله راه رفتن بر روی آن را بسیار راحت‌تر می‌کند و فاصله بین دو پله باید به صورتی باشد که برای قدم برداشتن مفید باشد و همچنین به زیبایی پله آسیبی نرسد مورد دیگر نوع متریال و رنگ می باشد که باید از لغزش و افزایش کارایی جلوگیری کند .

پله چوبی ساده

 پله چوبی ساده طراحی خاصی ندارد ، این نوع پله به صورت صاف دارای چند پاگرد اجرا می شود ‌.

پله ساده بیشتر در قسمت‌های کناری ساختمان استفاده می‌شود و بر خلاف پله گرد نیاز فضای بیشتری برای قرارگیری دارد.

 یکی از ویژگی‌های این نوع پله استفاده از فضای  زیر پله است که می‌توان با اجرای کمد با طراحی‌های زیبا ،  بخش زیبایی در دکوراسیون منزل ایجاد کند.

نرده چوبی

نرده چوبی بخش مهم برای یک پله چوبی است  بیشترین بخشی از زیبایی یک پله توسط نرده چوبی صورت می‌گیرد . به طور یقین می توان گفت هیچ پله‌ای بدون نرده زیبایی و مهم‌تر از آن کارایی لازم را ندارد.

نرده در کنار ایجاد یک فضای شیک برای حفظ امنیت در استفاده از پله‌ها نقش مهمی دارد امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود دستگاه‌های متعدد نرده های چوبی در طرح‌ها و ابعاد مختلف تولید می‌شود و ازاین‌رو خریداران برای انتخاب یک نرده گزینه‌های بی‌شمار در پیش رو دارند .

پله مدرن

بسیاری از افراد علاقه شدید به سبک مدرن دارند و بیشتر مواقع با شنیدن نام چوب این حس را دارند این ماده طبیعی فقط در سبک کلاسیک قابل اجرا می‌باشد اما ما به شما می‌گوییم که این‌گونه نیست امروز از تلفیق چوب با عناصر دیگر مانند شیشه فلز سنگ می‌توانیم طراحی شیک ، زیبا و مدرنی در دکوراسیون منزل خود داشته باشیم .

پله چوبی مدرن نیز یکی از بخش‌های دکوراسیون است که با استفاده از همین عناصر که ذکر شد می‌توان به راحتی در سبک مدرن اجرا شود کف پله‌های ساده با ایجاد یک نرده شیشه‌ای یک ایده جالب برای یک پله مدرن است .

 

ویژگی های راه پله چوبی

پله‌های چوبی جلوه ای طبیعی در دکوراسیون منزل ایجاد می‌کنند و بسیار بادوام هستند .

سادگی ، قدرت و زیبایی عناصری هستند که در یک راه پله چوبی دست به دست هم می دهند.

هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی و همچنین در پارک و غیره … قابل استفاده است.

همچنین در مکان های عمومی منظره بسیار زیبا و منظمی ارائه می دهد.

در صورت تمایل قابل جدا شدن و حمل است.

با توجه به ساختار و عمر طولانی مدت چوب  می توان بدون نگرانی از آن استفاده کرد.

از شدت ضربه در برابر سقوط می کاهد ، بنابراین ایمن تر است. علاوه بر این بسیار سبک تر است.

 

پله های چوبی ساخته شده از پانل های چوب سخت تقریباً یک اثر هنری هستند. هنگامی که در محلی مناسب با معماری مناسب استفاده می شود ، محیطی زیبا می آفریند.

طبیعی بودن ، گرما و هماهنگی کامل آن با فضا بسیار چشم گیر است بطوری که نمی توانید چشم خود را از جادوی پله چوبی بردارید.

طبیعی بودن راه پله ی چوبی بزرگترین نقطه قوت آن می باشد .

نظافت راه پله به همان راحتی که به نظر می رسد آسان نیست. به همین دلیل ، پله ها باید با مواد مناسب تجهیز شوند و رنگ هایی که کثیفی کمتری از خود نشان می دهند باید انتخاب شوند که متناسب با ساختار و سبک کلی خانه باشد.

استفاده از پله های چوبی بسیار کاربردی است و از هر جهت جنبه های مثبتی دارد.

در کنار پله‌ها با انتخاب نرده و پارکت مناسب می‌توانید به محیط‌های بسیار شیک بادوام و سالم دست پیدا کنید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button