درب ضد سرقت

درب ضد سرقت چیست؟


درب ضد سرقت از دو نوع متریال ساخته میشود . فولاد و ام دی اف با روکش ، تشکیل دهنده اصلی این نوع دربها هستند.  برای ساخت چهارچوب لنگه درب از ورق آهن و برای رویه درب که نمای اصلی را نشان می دهد ، از ام دی اف روکش چوب استفاده می شود. ضد سرقت یا همان درب امنیتی دارای قفل و یراق های متفاوتی نسبت به درب های چوبی بوده و این موضوع امنیت این دربها را بیشتر می‌کند.

 

ضدسرقت برجسته
درب ضدسرقت برجسته
درب ضدسرقت پانل P01
درب ضدسرقت پانل

ساختمان از اجزای مختلفی تشکیل‌شده است که مهم‌ترین آن ورودی بناست. وردی بنا از طریق محفظه ای به نام درب تشکیل می شود که امنیت داخلی ساختمان را فراهم می‌کند.

تأمین امنیت ساکنین امری بسیار ضروری است ، که باید از تجهیزات لازم بدین منظور استفاده کرد. درب ضد سرقت یکی از سازه‌ هایی است که امروزه به‌ شدت برای رسیدن به این مهم مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارد در مقایسه با سایر درهای معمولی از امنیت بالاتری برخوردار است ، ازاین‌رو برای تأمین امنیت ساختمان مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد.

این درب همان‌گونه که از نامش مشخص است نسبت به درب‌های معمولی و حتی در مقایسه با نرده‌های حفاظتی به لحاظ ساخت و ویژگی‌های خاص خود  ،  دارای مقاومت و امنیت بیشتری می‌باشد . 

درب ضد سرقت از لحاظ ساخت ظاهری ، قفل ، لولا و جنس با دیگر درب‌ها متفاوت است . این نوع درب‌ها به ‌گونه‌ای ساخته ‌شده اند که در حد مطلوب طبق استاندارد های جهانی در برابر برش ، فشار و اهرم ایمن بوده و برای مکان‌های اداری ، تجاری و امنیتی کاربردی ‌باشند.

 

انواع درب ضد سرقت

کشورهای بسیاری اقدام به تولید درب ضد سرقت و عرضه این نوع دربها کرده اند. امنیت بالا، قیمت ، حوادث احتمالی اعم از آتش سوزی و خطرات دیگر تولید و فروش این نوع درب را افزایش داده است. 

 در کشور ما سه نوع درب ضد سرقت در بازار شناخته شده میباشد.

 

درب ضد سرقت ایرانی

درب ضدسرقت ایرانی متریالی کاملا مشابه به درب ترکیه ای دارد.

 

درب ضد سرقت ترک

در حال حاضر به دلیل قرارگیری در لیست کالاهای غیرضروری واردات این درب ممنوع می باشد. همچنین به دلیل افزایش قیمت ارز درب ضد سرقت ترکیه ای دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به درب ضد سرقت ایرانی می باشد.

 

درب سرقت چینی

رویه درب ضد سرقت چینی برخلاف دو گزینه درب دیگر از فلز ساخته میشود و متاسفانه به دلیل ساخت بی‌کیفیت این درب و مشکلات فراوان در یراق آلات و قفل ، گزینه نامناسبی برای خریداری جهت درب ورودی می باشد.

 

نصب درب ضد سرقت

درب ضد سرقت تولید شده در مجموعه اریناچوب طبق سایز و طرح مورد نظر شما ساخته می شود. از این جهت زمان نصب برای این درب ها بسیار کوتاه است. تقریباً دو تا سه ساعت زمان نصب طول می کشد. نصب درب ضد سرقت به صورت کاملاً حرفه ای توسط همکاران متخصص ما انجام میشود.در صورت وجود مشکلات احتمالی  در زمان اندازه‌گیری ، همکاران به شما اطلاع میدهند.

 

افزایش امنیت درب ضد سرقت

دربهای ضد سرقت موجود در بازار به صورت اکونومی تولید شده‌اند تا قیمت برای بخشی از مصرف کنندگان مقرون به صرفه باشد. در صورتی که قصد خرید دربی با امنیت و کیفیت بالا را دارید به گزینه های ذیل دقت نمایید. این موارد و روشها کمک بسیاری به ما می کند تا درب ضد سرقت را ، هر چه بیشتر از لحاظ امنیتی تقویت کنیم.

استفاده از قفل مرکزی یا همان قفل ۱۲ زبانه گزینه اول و اصلی برای افزایش امنیت درب ضد سرقت است. 

یراق سه نقطه درب که شامل روبروی قفل ،پایین و بالا را قفل میکند .

استفاده از ورق فولاد ۱.۵میلیمتر و یکپارچه در ساخت چهار چوب و لنگه درب و شبکه کاملا فولاد در داخل لنگه درب گزینه دیگری برای افزایش امنیت است.
همچنین قفل و یراق به کار رفته در ساخت درب از برندهای معتبر دارای ضمانت باشد.

قفل و یراق متفرقه و بی کیفیت با روش های ساده توسط سارقین تخریب میشوند.

 

اجزای درب ضد سرقت 

در ساخت درب‌های ضد سرقت اجزای مختلفی بکار رفته است. مهم‌ترین قسمت‌های درب های امنیتی شامل قفل ، لولا، چهارچوب و همچنین جنس در می باشد.

قفل

قفل‌ها بعنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین قطعه در ساختار درب به ‌عنوان قلب این مجموعه امنیتی عمل می‌کنند.

ازلحاظ ساخت بسیار مقاوم و مجهز طراحی‌شده‌اند و در صورتی که  قفل شوند توسط سارقین غیرقابل باز کردن می باشند.

در کنار قفل ، لولاها ، چارچوب و غیره نیز امنیت ساختمان را به بهترین نحو ممکن در برابر سرقت تأمین می‌کنند. لذا هنگام خرید مهم‌ترین نکته توجه به قفل به کار رفته در درب های حفاظتی است.

این درها همچنین فضای داخل را از لحاظ آتش پاد بودن، عایقی برای گرما و سرما، رطوبت و صدا نیز حفاظت می‌کند و کاملاً کاربردی عمل می‌کند.

لولا ها 

 قسمت بعدی این مجموعه امنیتی ، لولا ها هستند. لولاهای به کار رفته در درب‌های ضد سرقت ضمن جنس متفاوتی که با سایر لولاهای درب‌های معمولی دارند، ازلحاظ جای گذاری در ساختار درب، یا در قسمت داخلی ساختمان جای گرفته یا به‌کل از هر دو طرف پنهان است. علت این امر حفظ لولا از اهرم کردن برای باز شدن می‌باشد.

 

چارچوب

چارچوب درب ضدسرقت دارای نقطه اتصالات بیشتری به نصب درب های معمولی است همین امر موجب مستحکم بودن کار برای حفظ امنیت مد نظر است.

 

جنس و ساختار درب های ضد سرقت

جنس ساختار درب ضدسرقت به ‌صورت چندلایه می‌باشد و بسته به نوع ساخت توسط دو جنس فلزی یا رویه ی چوبی (ام د ی اف) روکش شده است . در جنس چوبی کار، یک ورقه فلزی از جنس فولاد بین دو لایه روکش چوبی قرار دارد که با استفاده از عایقی مانند پشم سنگ پر می شود که این موجب ایجاد عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی توسط در می شود. فولاد به‌کاررفته در این سازه با تزریق مواد ویژه ضد برش، ضد اسید، ضد تخریب و ضد مته مقاوم شده و در برابر نفوذ، برش ، فشار مستحکم است.

 

ویژگی‌های درب‌های ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت با استانداردهای روز جهانی که در تولید آن‌ها استفاده‌شده است نسبت به درب‌های معمولی ویژگی هایی دارند و ازلحاظ امنیت جایگزین بسیار مناسبی برای درب‌های معمولی محسوب می‌شوند.

  • ساختار درب ضد سرقت به‌گونه‌ای است که بعد از اجرا قابل اهرم شدن نیستند.
  • جنس داخلی این سازه با هر روکشی ، فولاد بسیار مستحکم و ضد برش و ضد ضربه است.
  • درب ضد سرقت ازلحاظ رنگ‌بندی کاملاً متنوع است و از لایه‌های روکش جنس MDF باروکش رنگ یا  PVC  تولیدشده است.
  • دربهای امنیتی برای نصب از چند نقطه به چهارچوب متصل می‌شود.
  • وجود سنگ پشم در ساخت این درب امنیتی آن را تبدیل به یک عایق حرارتی، رطوبتی و ضد تحریق کرده است.
  • روی این درها نصب چشمی, آلارم و قفل دیجیتال نیز امکان‌پذیر است.    
  • قفل به کار رفته در درب‌های ضد سرقت دارای 11 زبانه است که در سه جهت مختلف اجرا می شوند.

بورس درب ضد سرقت در تهران

با تمام ویژگی هایی که اشاره شد، درب ضد سرقت گزینه بسیار مطمئن برای حفاظت از ساختمان های اداری، منازل و غیره میباشد.

گروه متخصص و باتجربه آرینا چوب با طراحی و ساخت انواع در ضدسرقت ترک یا ایرانی با توجه به استاندارد های جهانی و به سفارش مشتری بهترین درب ها ، با امنیت بسیار بالا را تولید کرده است. 

جهت بازدید از نمونه کارها و سفارش در ضد سرقت می توانید با مراجعه به بورس درب ضد سرقت در تهران به کارگاه تولیدی و نمایشگاه ما نمونه کارهای آرینا چوب را مشاهده کنید. تا با اطمینان خاطر دربی با امنیت بالا را سفارش دهید. 

البته همانطور که در منو های بالا مشاهده کرددی عکس تمام این نمونه ها را در گالری فوق برای شما اماده کرده ایم . 

 

آرینا چوب
Call Now Button