کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن

 • 16 می
 • 0

کابینت آشپز خانه مدرن 

آشنایی با کابینت مدرن

استفاده از کابینت‌های طرح مدرن  در دکوراسیون آشپزخانه روز به روز گسترده می‌شود و بسیاری از خانه‌های نوساز و آپارتمان‌ها از این نوع کابینت بیشتر استقبال می‌کنند .

طراحان داخلی سعی کرده‌اند چوب را در کنار متریال خشک فلز و سنگ بیشتر مورد استفاده قرار دهند. با این که تمیز کردن این نوع کابینت ها نیاز به زمان بیشتری دارد ،  نسب به دیگر جنس‌ها از مطلوبیت و کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

به ‌گونه‌ای که اگر شما در مراقب از آن‌ها نکاتی را رعایت فرمایید مسلماً از طول عمر بیشتری برخوردار می‌شوند.

درگذشته به این خاطر که سبک معماری آن با امروزه متفاوت بود و فضای آشپزخانه از سایر بخش‌ها جدا بود نحوه طراحی و زیبایی آن چندان جلب نظر نمی‌کرد. اما امروزه آشپزخانه تقریباً یکی از نماهای اصلی ساختمان را تشکیل می‌دهد که تطبیق آن با سایر قسمت‌ها منزل کاملاً موردتوجه است .

کابینت‌ها در طراحی و ساخت  از جنس‌های مختلف ساخته‌شده‌اند ولی جنس اصلی آن‌ها متشکل از فلز و چوب می‌باشد.

انواع کابینت‌های چوبی

کابینت‌های جنس چوبی می‌تواند هم به شکل مدرن و هم کلاسیک ساخته شوند و متناسب با هر سلیقه و سبکی با محیط هماهنگ شوند. 

در انواع مدرن این نوع کابینت طرح‌ها بسیار ساده و در رنگ‌بندی‌های متنوع طراحی می‌شوند درصورتی‌که در طرح کلاسیک سبک‌ کار رومی –یونانی هست و نقش و طرح‌های برجسته روی کار با معمولاً دو رنگ رایج ساخته می‌شوند. همچنین نوعی کابینت مدرن معروف به کابینت پست مدرن نیز به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده و استقبال خوبی از کابینت پست مدرن شده است . که در آینده درباره کابینت پست مدرن بیشتر خواهیم پرداخت .

همان طورکه می‌دانیم خود کابینت‌ها جنس چوب بیشتر در دو رنگ رایج قهوه‌ای روشن و تیره ساخته می‌شوند که  امکان روکش کردن بارنگ‌های متفاوت‌تر نیز وجود دارد . تا فضای شگفت‌انگیزی را برای محیط آشپزخانه شما رقم بزنند .

باوجود استفاده رایج از دو رنگ قهوه‌ای روشن و تیره که از رنگ‌های پرطرفدار این نوع کابینت‌ها است  امکان تنوع رنگ و طرح‌های جدید در کابینت‌های چوبی نیز مسئله بسیار مهمی می‌باشد.

چه طرفدار استفاده از رنگ‌های تیره در آشپزخانه باشید و چه ملایم و یا روشن باشید  در هر صورت امکان انتخاب راحت است به‌گونه‌ای که شما با انتخاب درست رنگ موردنظر خود مطابق با فضای منزل می‌توانید فضای آشپزخانه دل‌بازتر و انرژی‌بخش‌تری را فراهم آورید.

 

مزایای کابینت‌های مدرن

 • تنوع در طرح و رنگ
 • دوام و طول عمر بالا
 • قیمت مناسب
 • امکان تغییرات فراوان در طراحی
 • امکان استفاده از رویه‌های مقاوم از جنس سنگ، شیشه، سرامیک و غیره ..در طراحی آن
 • ظاهر زیبا و خوش‌طرح برای هماهنگی با هر سبک از سلیقه
 • قابل تطابق با طرح کف‌پوش آشپزخانه

قابلیت نصب انواع دستگیره و یراق‌آلات

نوع متریال های  استفاده‌شده در ساخت کابینت مدرن

برای ساخت کابینت مدرن عمدتا از ورق های ام دی اف و هایگلاس که داراری رنگ بندی و طرح های فراوان هستند استفاده میشود. یراق الات ظریف دیگر نشانه های این سبک هستند.

 

 

 

مقالات مرتبط
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button