قرنیز چوبی

قرنیز چوبی

قرنیز چوبی: امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی از هر المانی استفاده می شود تا بتوان تغییری بس زیبا و دل انگیز در فضاهای بسته ایجاد کرد. یکی از این المان ها، قرنیز و یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع قرنیز، قرنیز چوبی است. این نوع قرنیز توانایی زیادی برای تغییر دکوراسیون داخلی دارد و چه خوب است در جاهایی که بحث زیباسازی و جلوه بصری فضا اهمیت زیادی دارد، از این المان به خوبی بهره گرفته شود. مزیت و بزرگ ترین امتیاز قرنیز چوبی، تنوعی است که در رنگ آن وجود دارد. این نوع قرنیز را می توان با هر رنگی، هماهنگ کرد و زیبایی بی بدیلی را به وجود آورد.

قرنیز چوبی چیست ؟

قرنیز چوبی درابعاد مختلف و طرح های متنوع  برای زیبایی بخشیدن به دکوراسیون منزل شما وهمچنین  جلوگیری از کثیف شدن قسمتهای پایین دیوارها نصب میگردد..

قرنیزها از آسیب میز،کمد، مبلمان یا سایر لوازم بر روی دیوار از سطح زمین جلوگیری کرده و از رنگ و گچ محافظت می کنند.

همچنین با پوشاندن کف ، گچ ، نقاشی های سفید کاری شده در پایین دیوار به ظاهر عالی فضا کمک می کنند .

قرنیز با توجه به موادی که از آنها تولید می شود در انواع مختلف موجود است.  نوع قرنیز را می توان با توجه به نوع مواد کف پوش و دکوراسون مورد استفاده در سطح خانه انتخاب کرد.  انتخاب قرنیز چوبی در کفپوش چوبی یا کف فرش زیبایی بیشتری به خانه شما  می دهد

انواع مدل های قرنیزچوبی

قرنیز چوبی در مدل ها و طرح های مختلف موجود است. از میان آنها می توانید مدل های مناسب خانه خود را انتخاب کنید. اگر سلیقه ای کلاسیک دارید و به فکر داشتن پارکت های چوبی در خانه خود هستید ، می توانید قرنیز های چوبی را با همان رنگ ها انتخاب کنید . اگر دیوارهای سفید دارید ، مدل هایی با قرنیز سفید نیز فضای خانه شما را جادارتر نشان می دهند. همچنین برای کفپوش های تیره  مختلف رنگ های قرنیز متناسب وجود داردشما همچنین می توانید قرنیز هایی به رنگ مناسب خانه خود انتخاب کنید. قرنیزهای چوبی از نظر ارتفاع و همچنین رنگ متفاوت هستند قرنیزهای چوبی موجود در اندازه های مختلف شخصیت خانه شما را تغییر می دهد. هرچه قرنیز بلندتر باشد ، خانه از زیبایی بیشتری برخوردار است.

قرنیزهای تطبیقی باعث می شود خانه شما با کیفیت به نظر برسد. به عنوان مثال ، اگر کفپوش شما سبک روشن است ، می توانید قرنیزهای راش یا بلوط را انتخاب کنید.

اما اگر پارکت رنگ تیره تری دارید می توانید از قرنیز ساخته شده از چوب گردو استفاده کنید.

علاوه بر این ، اگر رنگ  پارکت براق است ، می توانید قرنیز براق انتخاب کنید ، اگر پارکت مات است ، می توانید قرنیز مات انتخاب کنید.

 علاوه بر این ، میزان ضخامت در مدل های قرنیز نیز عامل مهمی است. اگر  قرنیز نازک را در اتاق های باریک نصب کنید ، می توانید فضای اتاق را جادارتر نشان دهید. در اتاق های بزرگتر می توانید مدل هایی با قرنیز ضخیم تر انتخاب کنید.

قیمت قرنیز چوبی

در تعیین قیمت های قرنیز چوبی عوامل بسیاری وجود دارد که تأثیر می گذارد. نوع جنس چوب ، رنگ ، ابعاد و ویژگی های دیگر روی قیمت تأثیر می گذارد. اگر به فکر خرید قرنیز چوبی هستید ، ابتدا باید معیارهای خود را تعیین کنید.

 شما می توانید معیارهای خود را متناسب با رنگ کف و دیوار خانه خود تعیین کنید. همچنین می توانید مدل های  را برای مخفی کردن کابل های برق و اینترنت انتخاب کنید.

می توانید از دید ناخواسته کابل ها در مدل های راه راه خلاص شوید. یکی دیگر از مزایای این مدل ها این است که می توانید خطوط برق و اینترنت را با تخته های قرنیز بدون سوراخ کردن دیوارها مخفی کنید. به این ترتیب می توانید هم از پس کار و هم از هزینه های اضافی خلاص شوید.

عامل دیگری که باید به آن توجه کنید ، اندازه خانه شماست. شما باید محیط طبقه هایی را که می خواهید در خانه خود قرنیز چوبی بزنید اندازه بگیرید. از آنجایی که قرنیز ها به متر فروخته می شوند ، می توانید به اندازه نیاز خود خریداری کنید. پس از تصمیم گیری در مورد تمام جزئیات جهت سفارش  ، می توانید  دربا کارشناسان ما جهت مشاوره و سفارش محصول موردنظر خود در ارتباط باشید.

هنگام خرید قرنیز چوبی کدام ویژگی را باید در نظر گرفت؟

قرنیز چوبی در بسیاری از مدل ها و طرح های مختلف در بازار موجود است. هنگام انتخاب از بین آنها باید چند نکته را در نظر گرفت. در ابتدای این عناصر ، شما باید سازگارترین نوع را با پارکت خود انتخاب کنید. برای هرشاخه  قرنیر گزینه های مختلفی وجود دارد.  می توانید ارتفاع  را متناسب با طراحی خانه خود انتخاب کنید.

. علاوه بر این ، اگر نقص بیشتری در اتصالات دیوار و کف وجود داشته باشد ، قرنیز بهترین گزینه برای پوشاندن است. 

اگر کف معیوب باشد ، می توانید آن را به راحتی با قرنیزهای شیب دار بپوشانید. 

اگر نقصی در پایین دیوار وجود داشته باشد ، قرنیز انتخابی شما 10 سانتی متر یا بالاتر است تا بتوانید ظاهری شیک پیدا کرده و تصویر بد را بپوشانید. 

در انتخاب رنگ قرنیز چوبی می توانید تفاوت هایی ایجاد کنید. رنگ پارکت و رنگ قرنیز شما لازم نیست یکسان باشد.  همچنین می توانید رنگ های مختلف قرنیز را از میان پارکت ها انتخاب کنید. 

به عنوان مثال ، رنگ پارکت شما هر چه باشد ، قرنیز انتخابی شما می تواند سفید یا سیاه باشد. 

رنگ  سفید فضای خانه شما را جادارتر نشان می دهد. قرنیزها با رنگ  چوب طرح  متفاوتی را ایجاد می کنند.

 

 

نوع جنس قرنیزچوبی

 

قرنیزهای چوبی امروزه در بازار با متریال های مختلفی وجود دارد.بسیاراز این قرنیزها از مواد فراوری شده ساخته میشوند و به اشتباه به نام قرنیز چوبی نامیده میشوند.

قرنیز تمام چوب : همانگونه که از نامش مشخص است این نوع قرنیز از چوب ساخته میشود . چوب بکاررفته در ساخت این محصول طبق نیاز شما میباشد. چوب راش ،چوب بلوطو چوب گردو گزینه ای مناسب برای ساخت قرنیزچوبی است.

 

قرنیز ام دی اف : این نوع قرنیز در دو طرح روکشی و رنگ تولید میشود.قرنیز ام دی اف بارنگ محدودیتی در طرح و رنگ ندارد و از این رو گزینه ای مناسب است و همچنین دارای کیفیت بالاتری نسبت به قرنیز روکشی را دارد.

قرنیز پی وی سی : این محصول به طور کامل  از پلاستیک فشرده ساخته میشود . این قرنیز دربرابر آب مقاومت بالایی دارد.

محدودیت در طرح و رنگ یکی از معایب این نوع قرنیز میباشد.

قرنیز سفید

قرنیز سفید، علاوه بر آنکه می تواند قسمت های پایین دیوار را از برخورد و ضربه محافظت کنند، دیوارها را از سادگی محض خود خارج کرده و جلوه ای متفاوت در هر گوشه از منزل یا فضاهای بسته ایجاد می کند. قرنیز سفید رنگ، یکی از رنگ هایی که همیشه می توان در تمام فضاها استفاده کرد و نگران تطابق رنگ قرنیز سفید با دیگر قسمت های منزل نبود.

هر چند که تنوع رنگ در قرنیزها زیاد است اما هیچ کدام از آنها نمی تواند جایگاهی مانند قرنیز سفید داشته باشید. این رنگ، همیشه زیباست و زیبایی را به هر محیطی هدیه می کند. قرنیز رنگ سفید، زیبایی خاصی را در خود پنهان کرده و می تواند با تمام المان های موجود خود را وفق دهند. قرنیز سفید رنگ را در هر دکوراسیونی و با هر سبکی می توان اجرا کرد و جلوه ای زیبا در محیط به وجود آورد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button