درب ورودی

درب ورودی ساختمان اولین بخشی است که از میهمانان استقبال می‌کنیم، می توانیم با ایجاد تغییر در طراحی ، شروع به میزبانی از میهمانان خود به زیباترین روش کنیم.

درب ورودی ساختمان باید شیک و مناسب باشد. تا نگاه بینندگان را به خود جلب کند. به لطفِ تولید دربهای ورودی در طرح و رنگ و متریال های متفاوت، برای انتخاب راه ساده ای وجود دارد.

با توجه به نوع سبک ساختمان خود می توانیم درب مورد نظر را انتخاب کنیم.

انواع درب ورودی

درب ورودی چوبی

درب ورودی ضدسرقت

درب ورودی استیل

درب ورودی فلزی

درب L01
درب لابی
ضسرقت لابی Z01
درب ضدسرقت لابی

کدام درب ورودی متناسب با نیاز و سلیقه شما می باشد؟

جواب این سوال کمی دشوار است ، چرا که تائید این مورد که کدام در بهترین است بسیار سخت است. زیرا سلیقه ها بسیار متفاوتند . اما ما می خواهیم برای انتخاب هر چه بهتر و آسان تر ، شما را راهنمایی کنیم تا دربی متناسب با سلیقه خود و همچنین دارای کیفیت و زیبا را انتخاب نمایید. همانگونه که در گذشته توضیح داده ایم درهای ورودی شامل چند دسته بندی می باشد ، امروزه با تغییر سبک زندگی و افزایش ساختمان های لوکس و ویلا ها استفاده از درهای ورودی چوبی که نمادی از فاخر بودن و ایجاد یک نمای بسیار شیک برای ساختمان ما می باشد ، بسیار رو افزایش است.

مزیت درب ورودی چوبی در چه چیزی میباشد ؟

در ورودی چوبی نسبت به گزینه‌های دیگر دارای تنوع گسترده تر از نظر طرح و رنگ می باشد ساخت در چوبی بدون محدودیت می باشد و برای تمام ابعاد و فضا مورد نیاز قابلیت ساخت دارد.
در ورودی چوبی دارای سبک های متفاوتی می باشد. سبک کلاسیک ،سبک مدرن،سبک نئوکلاسیک،سبک روستیک بخش هایی از نوع طرح های این نوع درب ها میباشند.

جنس دربهای ورودی چوبی از چه نوع چوبی هستند ؟

برای ساخت این نوع درب از انواع گونه های چوبی استفاده می‌شود چوب روسی از پرکاربردترین گونه ها برای ساخت در چوبی می باشد که مهمترین دلیل استفاده از این نوع چوب مطابقت با شرایط آب و هوایی بیشتر مناطق کشور ما می باشد.
گونه های دیگر چوبی همانند چوب راش ،چوب بلوط،چوب گردو و دیگر چوب های جنگلی که قیمت های بسیار بالاتر و گران تری نسبت به چوب روسی دارند دلیل استقبال و افزایش استفاده از چوب روسی بدلیل اقتصادی بودن در ساخت درهای چوبی شده اند.

مناسب ترین  چوب برای ساخت درب ورودی کدام نوع چوب هستند ؟

استفاده از چوب برای ساخت درب های چوبی باید با رعایت نکات و بررسی شرایط آب و هوایی و محل قرارگیری ونصب درب باشد.  در مناطق خشک و گرم بهتر است از چوب راش یا چوب بلوط استفاده شود.

 برای مناطق شمال و جنوب کشور که دارای هوای مرطوب و شرجی می باشند ، چوب روسی استفاده گردد.
چوب روسی نسبت به چوبهای دیگر واکنش کمتری نشان می‌دهد و در مناطق مرطوب مقاومت بیشتری دارد . استفاده از ترکیب چوب روس و چوب راش برای ساخت درب ورودی هم یکی دیگر از گزینه ها برای افزایش کیفیت و مقاومت بیشتر میباشد.

درب ورودی کلاسیک

دربهای ورودی کلاسیک طراحی خاص و لوکسی دارند . در این گونه دربها از ابزارها و منبت های چوبی در ساخت آنها استفاده می شود و دارای تاج و روکوب های پرحجمی می باشند.

تلفیق شیشه‌های استن گلاس و چوب می‌تواند به زیبایی این درب ها بیافزاید. نوع رنگ در بیشتر درب ها گردویی و رنگ ها تیره است تا بافت های چوب را نشان دهد.

 

درب ورودی مدرن

دربهای ورودی مدرن در حین سادگی زیبایی بسیار خاصی دارند و برای ساخت آنها از چوب هایی با ابزارهای بسیار کم استفاده شده است . ساده بودن قاب ها و کلاف ها کاملاً این نوع در ب ها را متمایز کرده است.

رنگ این گونه درب ها بصورت یکپارچه بوده و گاهی از رنگ براق در رنگ آمیزی آن ها استفاده میشود.

 

درب ورودی فرانسوی


درب فرانسوی یک سبک بسیار قدیمی و معروف در دکوراسیون است . دربی متشکل از شبکه های شیشه خور که به وسیله چوب از یکدیگر جدا شده اند.
درب ورودی فرانسوی به دلیل حجم زیاد شیشه و دید کامل ، بیشتر برای درب دوم سالن ها استفاده می گردد. اما برای استفاده از این درب به عنوان ورودی اصلی یکی از راهکارهای جلوگیری از مشاهده قسمت دیگر سالن استفاده از شیشه های رفلکس است دربی با نمای بسیار ساده ولی در عین حال زیبا،طرحی مناسب برای ایجاد یک هارمونی بین دکوراسیون داخلی منزل می باشد.
قیمت قیمت درب ورودی فرانسوی به مراتب پایین تر از درب ورودی کلاسیک می باشد.

درب ورودی هال چوبی

از زمانی که بشر چوب را کشف کرد و فهمید که می تواند به کمک آن اشیاء و ابزاری بسیار زیبا بیافریند روز به روز بر تعداد درب هایی که به زیبایی با کمک این ماده ساخته شده بودند افزوده شد. درب ورودی هال چوبی به دلیل خاصیتی که چوب دارد و می توان طرح هایی زیبا و چشم نواز بر روی آن ایجاد کرد از جمله مواردی است که می تواند هال یک منزل را به طرز عجیب و باور نکردنی متحول کرده و آن را زیباتر کند. از آنجایی که زیبایی درب ورودی های اهمیت زیادی دارد توصیه می کنیم حتما به سراغ درب ورودی هال چوبی بروید. چوب ها علاوه بر زیبایی، حس آرامش را در انسان تداعی می کنند و این تا حدی از تنش های روزانه زندگی شلوغ و پر مشغله ما انسان ها می کاهد.

درب ورودی هال پذیرایی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید چگونه با ساده ترین ایده ها می توانید قسمت هال پذیرایی منزل خود را تغییر دهید و جلوه ای بسیار زیبا و چشم نواز برای آن خلق کنید؟ پاسخ های زیادی را می توان برای این سوال ارائه کرد اما یکی از ایده هایی که ما قصد داریم به شما معرفی کنیم درب ورودی هال پذیرایی است. یک لحظه در ذهن خود درب فعلی هال منزل خود را با درب دیگری تعویض کنید؛ صد در صد شما نیز تایید خواهید کرد درب ها قدرت زیادی برای ایجاد تغییر و تحول در محیط برخوردارند. پس در انتخاب درب ورودی پذیرایی اصلا عجله به خرج نداده و تمامی طرح های موجود در بازار را به دقت نگاه کنید و آن چیزی که فکر می کنید می تواند برای شما بهترین باشد را انتخاب کنید. در انتخاب درب هال به شرکت هایی مراجعه کنید که می توانند تضمین کنند که محصولشان با کیفیت بوده و با قیمتی معقول و منطقی در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

 

آرینا چوب
Call Now Button