تاثیر قرنیز در دکوراسیون داخلی

تاثیر قرنیز در دکوراسیون داخلی

تاثیر قرنیز در دکوراسیون داخلی

جهت تحت تاثیر قرار دادن دکوراسیون داخلی در منازل، روش ها و راه های زیادی وجود دارد. مجموع روش ها و تکنیک هایی که در دکوراسیون داخلی به کار برده می شود، افزایش زیبایی و جذابیت محل زندگی را باعث خواهند شد. از بین تمام روش هایی که برای تغییر در دکوراسیون داخلی به کار برده می شود، بررسی تاثیر قرنیز در دکوراسیون داخلی موضوعی است که در این مقاله به بحث گذاشته خواهد شد. برای تکمیل اطلاعاتتان در این حوزه، توصیه می کنیم ادامه این متن را مطالعه کنید.

تاثیر قرنیز در دکوراسیون
اهمیت قرنیز در دکوراسیون داخلی

قرنیزها در دکوراسیون داخلی به دلیل فواید بی شماری که دارند، بسیار مهم و با ارزش جلوه کرده اند. دلایل اهمیت قرنیز به شرح زیر است:

محافظت پایین دیوارها

برخی افراد تصور می کنند که به کار بردن قرنیز، تنها باعث افزایش هزینه های آنها شده و هیچ تاثیر دیگری ندارد. موضوعی که باید در اینجا اشاره گردد این است که معمولا قرنیزها نه تنها از نظر ظاهری بر دکوراسیون تاثیرگذارند، بلکه از قدرت خوبی برای محافظت قسمت های پائینی دیوارها برخوردار می باشند. قدر قرنیزها و تاثیر آنها را خانواده هایی می دانند که یک کودک خردسال دارند. معمولا کودکان علاقه زیادی دارند تا با ماشین و دوچرخه شان در خانه بازی کنند. برخورد چرخ های دوچرخه به دیوار، باعث ریختن رنگ و یا ریختن گچ در این ناحیه می شود. به همین سبب، توصیه می کنیم چنین خانواده هایی در صورت تمایل به تغییر دکوراسیون داخلی منزل، حتما از وجود و حضور قرنیزها به نحو احسن استفاده کنند.
البته توجه داشته باشید که فقط بچه ها نیستند که به پایین دیوار آسیب می زیند، گاهی اوقات بزرگسالان نیز باعث صدمه به پایین دیوار می شوند. در بحبوحه اسباب کشی و یا جا به جایی وسایل منزل، برخورد گوشه های نوک تیز کمد به قسمت های پائینی دیوار می تواند باعث ایجاد آسیب در این قسمت شود.

تاثیر قرنیز در دکوراسیون

جلوگیری از بروز رطوبت

علاوه بر آسیب هایی که کودکان با وسایل بازی خود به دیوار وارد می کنند، رطوبت نیز مشکل دیگری است که در صورت عدم وجود قرنیز، مشاهده می شود. معمولا در خانه های هم سطح زمین، نم و رطوبت یکی از عمده ترین مشکلاتی است که ظاهر منزل را تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجایی که رطوبت باعث ایجاد لکه هایی زرد و نازیبا بر دیوار می گردد، قرنیزها می توانند تاثیرگذاری بالایی جهت کاهش پیدایش این لکه ها از خود نشان دهند.
معمولا رطوبت از کف به دیوارها نشت می کند و این مشکل نیز زمانی پدیدار می گردد که کف ساختمان مورد شستشو قرار داده می شود. ساخت قرنیز می تواند تا حد زیادی از بروز آسیب به دیوارها به دلیل نشت رطوبت جلوگیری به عمل آورد.

پوشاندن کابل و یا سیم ها

گاهی اوقات محلی که سیم و یا کابل های منزل از آنجا رد شده، مشخص است و برای پنهان کردن آن نیز هیچ راهی وجود ندارد. برای حل این مشکل و معضل، قرنیزها یاری کنندگان خوبی به شمار می روند. با این ترفند، ظاهر نازیبایی که مشخص بودن محل عبور سیم ها ایجاد کرده اند، مخفی شده و در ضمن می توان به راحت ترین و بهترین شکل ممکن نیز دکوراسیون منزل را تغییر داد و باعث افزایش جلوه ظاهری آن شد.

زیباتر شدن دکوراسیون داخلی

اگر در انتخاب یک قرنیز سلیقه و دقت به کار برده شود، قرنیز نه تنها می تواند باعث کاهش آسیب به دیوار در اثر دلایلی که در فوق اشاره کردیم شود، بلکه باعث زیباتر منزل نیز خواهد شد. البته توجه داشته باشید که اثرگذاری بر دکوراسیون داخلی تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که رنگ قرنیز با رنگ سایر اجزایی که در محیط به کار برده شده، تناسب داشته باشد. امروز انواع متفاوتی از قرنیزها با رنگ هایی زیبا و جذاب در بازار یافت شده و هیچ محدودیت و مشکلی از جهت انتخاب رنگی زیبا و منحصر به فرد وجود نخواهد داشت. تنها موضوعی که در هنگام انتخاب یک قرنیز باید مورد توجه قرار داده شود، تناسب رنگ با تناسب رنگ غالب در دکوراسیون داخلی و همین طور کفپوشش منزل است.

4.6/5 - (5 امتیاز)

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button