کابینت آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه انزو

کابینت آشپزخانه انزو

کابینت انزو 

کسی را نمی توان در این دنیا یافت که منکر تاثیر زیبایی کابینت ها در محیط آشپزخانه شود. کابینت آشپزخانه انزو یکی از زیباترین و منحصر به فردترین انواع کابینت بوده که امروز در بسیاری از خانه های مدرن یافت می شود. از آنجایی که این مدل از جمله مدل های جدید و مدرن کابینت آشپزخانه می باشد، تعداد افرادی که با این نوع کابینت آشنایی داشته باشند، زیاد نیست.

ما در این متن به معرفی کابینت طرح انزو پرداخته  و سعی می کنیم اطلاعات شما را در این حوزه کامل کنیم. پس با ما باشید تا با این نوع کابینت بیشتر آشنا شوید.

کابینت انزو

کابینت انزو چیست؟

اولین سوالی که در حوزه کابینت انزو مطرح می شود، این است که کابینت انزو چیست؟ این نوع کابینت را در دسته بندی کابینت های نئوکلاسیک قرار می دهند و در واقع می توان این گونه بیان کرد که این نوع کابینت ترکیبی از کابینت های گلاس و کابینت ممبران است.

کابینت انزو، یک کابینت ایتالیایی است و علت نام گذاری این نوع کابینت، به نام برندی که آن را تولید می کند، بر می گردد. این نوع کابینت توسط شرکت ایتالیایی انزو یا Zentique  تولید و نمونه هایی از آن نیز در بازار ایران یافت می شود. توجه داشته باشید که نمونه های ایرانی این نوع کابینت به دست تولیدکنندگان توانمند کشورمان و با همان طرح  انزو تولید و در بازار مشاهده می شود.

موضوع مهمی که باید در رابطه با این نوع کابینت اشاره گردد، این است که کابینت آشپزخانه انزو، به ضخامت 25 میلی متر و یا 2.5 سانتی متر تولید می شود، در حالی که کابینت های آشپزخانه، به صورت معمول 16 میلی متر و یا 1.6 سانتی متر ضخامت دارند. شاید یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده این نوع کابینت بسیار مورد استفاده قرار گیرد، ضخامت بالای آن باشد.

موضوع مهمی که باعث می شود کابینت انزو موجب ایجاد زیبایی خاصی در محیط آشپزخانه شود روش اجرای آن است. اجرای کابینت انزو به بهترین روش در تغییر چهره و ظاهر آشپزخانه، بی تاثیر نیست و خوب است از این تاثیر گذاری غفلت نکنید.

انواع کابینت انزو

انواع کابینت انزو، از نظر شکل و ظاهر تفاوت خاصی با هم ندارند و تنها تفاوت آنها، در طرح است. در برخی انواع این کابینت، طرح های آن شلوغ بوده و در برخی دیگر، طرح هایی که در آن مشاهده می شود، خلوت هستند و انتخاب آن نیز یک موضوع کاملا سلیقه ای است. البته اغلب کسانی که به صورت حرفه در حوزه دکوراسیون داخلی و خصوصا دکوراسیون داخلی آشپزخانه فعالیت می کنند، استفاده از کابینت هایی که طرح های آنها ساده تر می باشند را پیشنهاد می دهند.

به صورت معمول، موردی که باعث شده انواع کابینت ایتالیایی در بازار مشاهده شود، نوع رنگ انتخاب شده در آن است که این نیز بستگی به نظر متقاضی نصب این نوع کابینت دارد.

کابینت انزو

تفاوت کابینت انزو با کابینت ممبران

برخی ممکن است به اشتباه تصور کنند که کابینت ممبران همان کابینت انزو است؛ این تصور کاملا اشتباه بوده و این دو با هم تفاوت هایی دارند. تفاوت های این دو نوع کابینت در ادامه آورده شده است:

 • یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین این نوع کابینت و ممبران وجود دارد، قطر و ضخامت کابینت است. در کابینت ممبران، قطر کابینت کمتر از قطر این نوع کابینت است. در ممبران قطر کابینت، 16 تا 18 میلی متر و در کابینت انزو قطر، 25 میلی متر است.
 • درب های این نوع کابینت در 4 طرف توسط دستگاه سی ان سی برش می خورد. با این کار، قطر لبه های کابینت آشپزخانه انزو 8 میلی متر از قطر لبه های کابینت ممبران کمتر می شود.
 • تنوع رنگی که در ممبران به چشم می خورد در کابینت انزو ایتالیایی وجود ندارد.
 • قطر روکش استفاده در ممبران از قطر روکش استفاده شده در انزو کمتر است.

کابینت پولیشی چیست ؟

اگر نگاهی به سایت هایی که در آنها کابینت انزو معرفی شده است، بیندازید نام کابینت دیگری را که شباهت بسیار زیادی به آن دارد، مشاهده خواهید کرد. این کابینت، کابینت پولیشی است و صحبت های زیادی در مورد آن از گوشه و کنار شنیده می شود. نکته ای که یادآوری را در این جا لازم و ضروری می دانیم این است که کابینت انزو، در واقع همان کابینت پولیشی است و این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند.

کابینت آشپزخانه انزو

مزایا و معایب کابینت های پولیشی

مزیت های کابینت آشپزخانه انزو را می توان در عناوین زیر خلاصه کرد:

 • این نوع کابینت قطر زیادی دارد.
 • به دلیل سی ان سی شدن لبه های درب کابینت انزو ایتالیایی، زیبایی منحصر به فرد و خاصی را می توان در آن مشاهده کرد.
 • این نوع کابینت اجازه استفاده از رنگ های براق را بر روی سطوح می دهد. به همین دلیل، برای خرید کابینت های برق می توانید به جز خرید کابینت های گلاس، بر روی خرید کابینت انزو نیز فکر کنید.

مزیت های این نوع کابینت را در بالا اشاره کردیم. در ادامه محدودیت هایی که این نوع کابینت ایجاد می کند را نیز بر خواهیم شمرد:

 • ضخامت بالای کابینت آشپزخانه انزو، لزوم استفاده از یراق آلات فانتونی و یا بلوم را می طلبد.
 • ورق ام دی اف استفاده شده در این نوع کابینت اهمیت زیادی دارد. معمولا عمق حکاکی در این کابینت زیاد است. به همین سبب اگر ام دی اف مورد استفاده کیفیت لازم را نداشته باشد، کابینت طرح انزو دچار آسیب و شکستگی خواهد شد.

قیمت کابینت انزو

قیمت کابینت انزو از قیمت سایر کابینت های موجود در بازار بالاتر است. این تفاوت در قیمت نیز به دلیل استفاده از کابینت ام دی اف در قطر 25 میلی متر اتفاق افتاده است. به همین دلیل است که کابینت انزو آشپزخانه با قیمت بالایی در بازار مورد خرید و فروش واقع می شود.

علاوه بر قطر، موضوع دیگری که باعث تفاوت قیمت شده است، روند پیچیده ای است که تولید این نوع کابینت دارد.

در ضمن، رنگی که مشتری برای رنگ آمیزی کابینت انزو پیشنهاد می دهد نیز می تواند باعث تفاوت در آن شود.

کابینت انزو

کابینت پولیشی چطور ساخته می شوند

فرایند تولید کابینت پولیشی ، شباهت زیادی به فرآیند تولید کابینت ممبران دارد. ماده اولیه و خام در کابینت آشپزخانه انزو، ام دی اف است. مراحل تولید کابینت پولیشی به شرح زیر است:

 • در ابتدا، ام دی اف هایی که قطر آنها 25 میلی متر است، برش داده می شوند.
 • در قدم بعدی، با استفاده از دستگاه های سی ان سی، حکاکی هایی بر روی آن صورت می گیرد. در اینجا، درب کابینت هنوز خام است.
 • در مرحله بعدی، باید رنگ آمیزی صورت گیرد. به همین منظور، درب های حکاکی شده به کارگاه های ایزوله ای برده می شوند تا تحت عملیات رنگ آمیزی قرار گیرند. این مرحله آخرین مرحله از تولید کابینت پولیشی به شمار می رود. رنگ آمیزی این نوع کابینت نیز یا با کمک رنگ پلی اورتان و یا روکش های پی وی سی صورت می گیرد.

اگر برای رنگ آمیزی از روکش پی وی سی استفاده شود، ظاهر کابینت ها، شبیه به ظاهر کابینت ممبران است، اما اگر از رنگ های پلی اورتان استفاده شود، ظاهری متفاوت تر از کابینت ممبران پیدا خواهند کرد. معمولا روکش های پی وی سی، به کمک دستگاه وکیوم بر روی ام دی اف قرار داده می شوند.

خرید کابینت انزو و رعایت برخی موارد

اگر بتوانید مجموعه ای حرفه ای و با سابقه در حوزه تولید کابینت آشپزخانه انزو را بیابید، هیچ نیازی نیست در مورد خرید کابینت انزو و رعایت برخی موارد نکاتی را بدانید؛ زیرا قبل از آنکه شما برای این مورد فکر کنید، مجموعه مورد نظر فکر کرده و اقداماتی را در این رابطه انجام داده است. به همین دلیل است که همگان توصیه می کنند برای خرید کابینت آشپزخانه چه از نوع ممبران، چه از نوع انزو و چه سایر کابینت های موجود در بازار، به سراغ مجموعه هایی بروید که می دانید همیشه کیفیت را در صدر اهداف و اولویت های خود قرار داده اند. شناسایی و پیدا کردن این مجموعه ها کار سختی نیست و ما برای آنکه زحمت شما را برای پیدا کردن یک تولیدکننده با سابقه کم کنیم، یکی از آنها را در ادامه معرفی کرده ایم.

کابینت انزو

کابینت انزو در تهران را از کجا بخریم؟

کابینت انزو یکی از خاص ترین ها به شمار رفته و چهره ای کاملا متفاوت و زیبا در آشپزخانه پدید می آورد. درست است که استفاده از این نوع کابینت می تواند موجب زیبایی آشپزخانه شود اما نکته مهمی که باید به آن دقت شود، مجموعه ای است که این نوع کابینت را در اختیار شما قرار می دهد.

در مورد کابینت آشپزخانه موضوعی که اهمیت فوق العاده ای دارد، بالا بودن کیفیت آن است و کیفیت نیز فاکتوری است که نمی توان آن را از هر تولیدکننده ای انتظار داشت. یکی از بهترین و مطرح ترین تولیدکنندگان کابینت آشپزخانه انزو در تهران، آرینا چوب است. این مجموعه با داشتن سابقه ای طولانی در این حوزه، همیشه در تلاش است تا بهترین ها را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

کیفیت، رعایت اصول و استانداردهای تولید کابینت انزو، قیمت مناسب، تحویل در کوتاه ترین زمان ممکن و غیره مهم ترین امکاناتی هستند که آرینا چوب برای به دست آوردن رضایت مشتریان و مخاطبان خود ارائه کرده است.

 

4.7/5 - (4 امتیاز)

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button