ضد عفونی درب چوبی و دکوراسیون چوبی در دوران کرونا

ضد عفونی درب چوبی و دکوراسیون چوبی در دوران کرونا

ضد عفونی درب چوبی و دکوراسیون چوبی در دوران کرونا

ضدعفونی درب چوبی و دکوراسیون چوبی در برابر کرونا

کوئید ۱۹ یا همان کرونا، ویروسی که در طول ماه ها اکثریت کشورها را درگیر خود کرده است بیماری ناشناخته ای که متاسفانه افراد زیادی دچار آن شده اند. وضعیت تعداد مبتلایان انسان های بسیاری در سراسر جهان جان خود را از دست دادند.

تا امروز تنها راهکار برای مهار و درمان این بیماری به گفته پزشکان پیشگیری بوده است استفاده از دستکش و ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی که توسط سازمان های بهداشت و درمان در حال آموزش است یکی از مواردی که شاید برای بیشتر افراد برای مهار انتقال این ویروس ناشناخته باشد ضدعفونی کردن درب چوبی و دستگیره درب ها می باشد .

آیا به موضوع فکر کرده‌اید که دستگیره درب ها که بیشتر تماس دست هایم با آنها میباشد می تواند یک منتقل کننده خطرناک برای افراد باشد از این رو برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن درب چوبی و دستگیره دربها توضیحاتی را جهت آشنایی شما عزیزان شرح  خواهیم داد.

ضد عفونی درب چوبی

 

نحوه ضدعفونی دکوراسیون چوبی

ابتدا باید بدانید که توجه  به مواردی همچون نوع چوب دکوراسیون منزل بسیار مهم است ، تا بتوانید به درستی و اصولی  ضد عفونی کنید .  اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید می توانید با ما در آرینا چوب در تماس بوده و با ارسال عکس ، بصورت رایگان از مشاوره متخصصان آریناچوب برای ضد عفونی دکوراسیون چوبی کمک بگیرید.  این مسئله بسیار مهم است که احتمال آسیب رسیدن به دکوراسیون چوبی در استفاده از بعضی از روش ها وجود دارد.

برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن دکوراسیون چوبی از یک دستکش یکبار مصرف استفاده کنید. مقداری آب و مایع شستشوی دست را در ظرفی با هم ترکیب کرده و با یک دستمال مقدار بسیار کمی از محلول ساخته شده خانگی را برای روی سطوح درب ویا  دکوراسیون چوبی بمالید و با یک دستمال خشک سریع پاک نمایید. هرگز اجازه ندهید آب در قسمت هایی از درب و ابزارهابماند و از خشک شدن تمام سطوح مطمئن شوید.مرطوب نگه داشتن  قاب ها و  ابزارها باعث از بین رفتن کیفیت دکوراسیون چوبی میشود.استفاده از مایع ظرفشویی و مواد دیگر به دلیل محلول های قوی و احتمال آسیب رساندن به رنگ و چوب  توصیه نمیگردد.

این روش ارزان ترین و سالم ترین راهکار برای ضدعفونی کردن درب و دکوراسیون چوبی می باشد. این روش را هر روز با توجه به نکات ذکر شده انجام دهید.

ضدعفونی دستگیره درب ها

به گفته سازمان جهانی بهداشت ویروس کرونا قادر خواهد بود چندین رو بر روی سطوح فولادی و آلومینیوم باقی بماند. گیره درب چوبی هم شامل این موارد می باشند . دستگیره ها مهمترین قسمت درب های چوبی را تشکیل میدهند. بخش اصلی که برای باز و بسته کردن درب از آن استفاده می‌کنیم ، دستگیره درب ها که در مکان های مختلف مانند محیط کار، درب ورودی آپارتمان یا درب لابی ساختمان ، درب چوبی منزل تان مدام  با دست هایتان درارتباطند ، همیشه محلی مناسب برای تجمع ویروس کرونا کووید 19 هستند . پس بهتر است  برای ضدعفونی کردن آنها دست به کار شویم .

استفاده از الکل و مواد ضد عفونی کننده همچون وایتکس و موارد مشابه که امروزه برای تمیز کردن سطوح در حال استفاده می باشد. بدون شک آسیب بسیاری به رنگ و کیفیت دستگیره ها می زند . پس ما به شما پیشنهاد می‌کنیم ترجیحا حتی برای مدت کوتاه هم از این مواد استفاده نکنید و در صورت استفاده سریعاً با استفاده از دستمال خیس شده ، دستگیره را شستشو داده  و خشک نمایید تا اثری از این مواد بر روی دستگیره ها نماند .

برای ضدعفونی کردن دستگیره ها می توانید از روش ذکر شده برای تمیز کردن درب چوبی استفاده کنید.

 

استفاده از وایتکس برای ضدعفونی کردن درب چوبی

استفاده از وایتکس برای ضدعفونی کردن درب چوبی نه‌ تنها آسیب بسیاری به درب چوبی میزند بلکه ترکیب آنها می تواند برای سلامت شما بشدت خطرناک باشد.

شوینده ها از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده اند و محلول های موجود در این گونه مواد برای دکوراسیون چوبی و مبلمان بسیار قوی بوده و تحت  تاثیر قرار داده  و باعث ایجاد واکنشهای شیمیایی در زمان استفاده می‌شوند.

رنگ درب ها از مواد شیمیایی ساخته شده است و ترکیب آن با یک ماده دیگر ممکن است سمی و حتی در بعضی از موارد کشنده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button