#کابینت
کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین اجزای خانه است و هم از نظر بصری و هم از نظر کارکرد نقش اساسی بر عهده دارد. نباید آن ها را اجزایی در نظر گرفت که تنها برای قرار دادن وسایل اند. بلکه باید به جزییات طراحی آن ها توجه کرد تا دکوراسیونی تک و منحصر به فرد آفرید.
 
کابینت چوبی

کابینت چوبی بارنگ پوششی

 
کابینت چوبی

کابینت چوبی بارنگ پلی یورتان

 
کابینت چوبی

کابینت چوبی بارنگ پلی یورتان

 
کابینت چوبی

کابینت MDF

 
کابینت چوبی

کابینت MDF

 
کابینت چوبی

کابینت MDF

 
کابینت چوبی

کابینت MDF

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت چوبی

کابینت MDf

 
کابینت

کابینت

 
کابینت

کابینت

 
کابینت

کابینت

 
کابینت

کابینت

#طراحی

آریناچوب با بهره گیری از دانش فنی نیروهای متخصص در اولین قدم با ارائه طرح های مختلف و نقشه اجرایی برای فضاگذاری دیوارها برای ابعاد مورد نیاز انواع دربهای چوبی , دربهای ضدسرقت وفضای مناسب برای چیدمان کابینت طبق فضای موجود شما را راهنمایی می نماید.

 
کابینت

کابینت

 
کابینت

کابینت

 
کابینت

کابینت

 
کابینت

کابینت

 
کابینت

کابینت

 
کابینت

کابینت

 
کابینت چوبی

کابینت چوبی

 
کابینت مدرن

کابینت مدرن

 
کابینت چوبی

کابینت چوبی

کابینت

کابینت چوبی یکی از مهم ترین اجزای خانه است و هم از نظر بصری و هم از نظر کارکرد نقش اساسی بر عهده دارد
کابینت چوبی  را نباید از  اجزایی در نظر گرفت که تنها برای قرار دادن وسایل اند،بلکه باید به جزییات طراحی توجه کرد تا دکوراسیونی تک و منحصر به فرد آفرید
آشپزخانه در واقع قلب خانه است نکاتی وجود دارد که قبل از هر کاری باید به آن ها توجه کنیم طراحی و چیدمان مهمترین نکته در  آشپزخانه است که هم برای داشتن دکوراسیون زیبا و همچنین فضای کافی برای لوازم مورد نیاز باید مورد توجه قرار گیردکابینت آشپزخانه نقش اساسی در نظم دهی و استفاده بهینه از فضا برای جایگذاری وسایل آشپزخانه دارد.

دو نکته در طراحی  فضای کابینت چوبی حائز اهمیت است

اولین نکته استفاده بهینه از فضا است و می بایست طراحی به شکلی باشد که فضا پرت نشودچیدمان وسایل به درستی و بدون فضای پرتی درون کابینت جاشوندونکته دوم داشتن سناریوی درست در تعبیه فضاهای مختلف است وسایل مورد نیاز می بایست درست در جایی که لازم هستند تعبیه شوندبطور مثال ادویه جات باید در نزدیک ترین فاصله به گاز باشند و یا مثلث کار در طراحی  می بایست رعایت شودداشتن یک سناریوی مناسب در طراحی فضای آشپزخانه و بالاخص کابینت ها باعث می شودکسی که داخل آشپزخانه کار می کند احساس راحتی و آرامش کند

طراحی و چیدمان مهمترین نکته در  آشپزخانه است

که هم برای داشتن دکوراسیون زیبا و همچنین فضای کافی برای لوازم مورد نیاز باید مورد توجه قرار گیرد،کابینت آشپزخانه نقش اساسی در نظم دهی و استفاده بهینه از فضا برای جای گذاری وسایل آشپزخانه دارد.

کابینت چوبی ممبران چیست ؟

این کابینت به کابینتی گفته می‌شود که در آن از روکش ممبران استفاده شده باشدبهتر است بگوییم که ممبران یا وکیوم یک نوع روکش پی‌وی‌سی هستند که بر روی ام دی اف وکیوم میشود.طرزساخت درب ممبران به این صورت است که بر روی‌ام دی اف خام یا ام دی افی که با دستگاه سی ان سی ابزار زده شده است ابتدا چسب زده می‌شود و به کمک تکنولوژی مخصوص روکش ممبران برای روی آن وکیوم می‌شودمعمولاً به دلیل قیمت بالا، فقط آن سمت ام دی اف که به سمت بیرون است روکش ممبران می‌شود و طرف دیگر با پی‌وی‌سی سفید پوشش داده می‌شود

 ممبران چیست؟

شاید شما هم علاقه مند باشید تا از کابینتهایی که کنده کاری شده اند برای دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید.اگر طراحی داخلی منزل شما به سبک کلاسیک باشد ما به شما طرح  ممبران را پیشنهاد می کنیم.حالا این سوال پیش می آید که کابینت ممبران چه نوعی از کابینتها است؟و مزایا و معایب آن چه مواردی می باشد؟

ابتدا اجازه دهید که توضیح مختصری راجع به روکش ممبران (وکیوم ) دهیم

جنس روکش ممبران از چیست؟

ممبران یا همان وکیوم در واقع روکش هایی هستند که روی ام دی اف و چوب کابینتها کشیده می شوند.و از جنس (PVC) هستند که این روکش وکیوم روی سطح کابینتها کار می شود.برای پشت دربها از روکش های پی وی سی سفید که ارزان قیمت تر هستند استفاده می شود.بنابراین، کابینت ممبران به نوعی از کابینتها گفته میشود که از روکش پی وی سی  روی سطح آن استفاده شده باشد.در ابتدا  طرح ها و ابزار های مورد نظر توسط مشتری انتخاب و روی کابینت اجرا می شوند.سپس روکش ممبران توسط دستگاه مخصوصی روی کابینت مورد نظر وکیوم می شود.

آیا کابینت چوبی ممبران ، کلاسیک است؟ میتوانیم از این کابینت در فضای مدرن استفاده کنیم؟

اکثر افراد فکر می کنند این کابینت ها را فقط در محیط های کلاسیک می شود نصب کرد.چون از طرح های منبت کاری و کنده کاری شده در آن ها زیاد استفاده می شود.معمولا طرح های کابینت ممبران دارای ریزه کاری و ظریف کاری های کلاسیک است.این ظریف کاری ها را می توانید در قسمت های ابزار،پاخور،تاج،پیشونی هود و سر ستون ها مشاهده کنید.ولی باید گفت می توانیم از این طرح کابینت در محیط های مدرن نیز استفاده کنیم.طرح های کابینت ممبران مدرن چگونه است؟معمولا کابینتهای مدرن ساده هستند و فقط حاشیه های کابینتها به سادگی کار شده است.ا

گر طرح هایی که برای کابینت خود انتخاب می کنیم مدرن باشد و سپس روی آن با روکش وکیوم پوشیده شود.آن طرح از کابینت مدرن محسوب می شود که معمولا طرح ها و ریزه کاری های آن کمتر می باشد.روکش پی وی سی  انواع مختلفی دارد که به دو صورت مات و براق در بازار موجود هستند.نوعی از روکش پی وی سی وجود دارد که نسبت به رویه های معمولی ضخامت بیشتری دارند و براق هستند.از این نوع روکش وکیوم در طراحی مدرن کابینت ممبران استفاده می شود و مانند کابینتهای هایگلاس هستند.

قیمت کابینت چوبی ممبران چقدر است؟

کابینت ممبران با توجه به نقش و نگاری که روی آنها کار می شود قیمت بالاتری نسبت به نوع ساده آن ها دارد.همچنین قیمت این طرح  از کابینتهای کلاسیک کمتر می باشد.زیرا در کابینتهای کلاسیک اکثر منبت کاری ها و ریزه کاری ها با دست انجام می شود که کاری هزینه بر می باشد.ولی در طراحی ها و کنده کاری های دربهای این طرح ، دستگاه های (CNC) نقش دارند که بسیار سریع و آسان هستند.

کابینت ام دی اف

 این نوع از کابینت ها قادرند با هر سبک خانه ای هماهنگ شده و جلوه ای زیبا به آشپزخانه بدهند، از این رو در بین افراد خواهان بیشتری دارند. این نوع از کابینت ها در برابر رطوبت هوا مقاوم بوده و آسیب زیادی نمی‌بیند و به همین علت کاربرد آن در محیط آشپزخانه که هنگام آشپزی رطوبتش بالا می‌رود مناسب است. علاوه بر ساخت کابینت، از این ترکیب در ساخت مبلمان، میز و صندلی، دکور و کف سازی اتاق‌ها نیز استفاده می‌شود. ام‌دی‌اف در برابر حرارت فوق‌العاده مقاوم بوده و عایقی مناسب در برابر صدا می باشد.این نوع کابینت از نظر قیمت از متریال های دیگر بسیار ارزان تر نیز بوده.

کابینت هایگلاس

کابینت های از جنس هایگلاس گونه ای متفاوت از ام دی اف  هستند که بسیار زیبا و شیک بوده و با سطحی براق در خدمت آشپزخانه ها قرار می گیرند. این نوع از کابینت ها نیز دارای قیمت بالاتری نسبت به ام دی اف معمولی بوده و از ترکیبات رنگی متفاوتی بهره می گیرند. گفته می شود که هایگلاس خط و خش می گیرد اما این حقیقت نداشته و پاکسازی آن به راحتی انجام می گیرد. البته باید توجه داشته باشید که به دلیل سطح براق این نوع از کابینت ها در رنگ هایی همچون مشکی اثر انگشت بر روی آنها به جا می ماند.و نظافت و نگهداری بیشتری نسبت به دیگر متریال ها را نیاز دارد

استفاده از کانتر بعنوان میز نهارخوری ایده ی جالبی است

زیرا فضای مناسبی را برای صرف غذا در آشپزخانه فراهم می کند و تا حدودی مشکل کمبود جا را جبران می کند،اما یکی از اشکالات کابینت در طراحی این قسمت ارتفاع نامناسب و فقدان فضای کافی برای جای پای افراد است ،ارتفاع مناسب برای میز نهار خوری حدود ۸۰ سانتی متر است در صورتی که کانتر برای دسترسی در حالت ایستاده طراحی شده است و عموماً ارتفاعش ۹۰ است

 

Call Now Button