درب پیوت

درب پیوت

درب پیوت

درب پیوت یا درب لولا پاشنه ای

درب پیوت چیست؟

تنوعی که در متریال های به کار برده شده در ساخت ساختمان ها به چشم می خورد، با گذشته تفاوت های زیادی کرده است. سادگی یکی از مهم ترین فاکتورهایی بود که در خانه های قدیمی به وفور مشاهده می شد، اما امروزه این سادگی جای خود به تنوعی بس دلنشین و چشنمواز داده است. درب پیوت یکی از جدیدترین متریال های به کار برده شده در خانه های مدرن و زیبای امروزی است؛ اغلب افرادی که می خواهند چشمان مهمانان را غرق در زیبایی کنند، سعی می کنند یکی از مدل های این نوع درب را بر چهارچوب بنشانند.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه و شفاف به سوال درب پیوت چیست پاسخ دهیم، باید بگوییم درب های پیوت به درب هایی گفته می شود که در آنها، لولا در قسمت بالایی و پایینی درب قرار داده می شود. این موضوع در حالی است که در درب های معمولی، لولاها در یک طرف قرار داده می شوند. به دلیل جا به جایی محل لولاها، نحوه باز شدن و بسته شدن درب لولا پاشنه ای با درب های قدیمی اندکی تفاوت داشته و حالت زیباتری دارد.

در ضمن، دقت داشته باشید لولای درب های پیوت در فاصله چند سانتی متری از چهارچوب قرار گرفته و ساختار درب، به مانند ساختار درب های معمولی نیست. بازشوی این نوع درب بیشتر بوده و این یکی از مهم ترین تفاوت های درب معمولی و درب از نوع پیوت می باشد. به درب های پیوت، درب پاشنه محوری و یا درب لولا پروانه ای نیز گفته می شود.

درب پیوت یا درب لولا پاشنه ای

مزیت درب پیوت نسبت به درب معمولی

مزیت درب پیوت نسبت به درب معمولی موضوع دیگری است که به شما کمک می کند با تردید کمتر و اشتیاق بالاتری، برای خرید و نصب درب های پیوت اقدام نمایید. برخی از مهم ترین و قابل توجه ترین مزیت های درب لولا پاشنه ای به درب معمولی به شرح زیر است:

 • در جاهایی که ابعاد ورودی زیادی است، نصب درب معمولی مشکلات زیادی را به وجود می آورد. به همین دلیل، توصیه می کنیم در جاهایی که نیاز است دربی با ابعاد بزرگ نصب شود، درب لولا پاشنه ای انتخاب گردد.
 • متفاوت جلوه دادن ورودی منازل و ساختمان ها از دیگر توانمندی هایی است که تنها از عهده درب های پیوت بر می آید.
 • باز شدن و بسته شدن درب پیوت به دلیل قرار گرفتن لولا در بالا و پایین درب، راحت تر بوده و نیروی کمتری برای باز و بسته کردن آن نیاز است.

درب پیوت یا لولا پاشنه ای چه مزایایی دارد؟

 • ساختار شکنی که این درب از خود نشان داده، اولین چیزی است که توجه بیننده را خود جلب می کند. همان طوری که در قسمت بالا اشاره کردیم، لولای درب محوری در بالا و پایین درب نصب می شود و همین موضوع باعث شده حالت بازشوی درب، شکل تازه و متفاوتی به خود بگیرد.
 • از دیگر مزیت های این درب، قابلیت چرخش آنهاست. درب از نوع پیوت این قابلیت را دارد که از 0 تا 270 درجه چرخش کند.
 • ایجاد ظرافت در فضای خانه از دیگر مزیت هایی است که با نصب درب پیوت ظاهر می گردد. ظاهر متفاوت و جذابی که خالقان درب محوری در آن ایجاد کرده اند، موجب شده ورودی خانه به صحنه ای بسیار زیبا و تماشایی تبدیل گردد. امروزه در اغلب خانه هایی که زیبایی و خلاقیت حرف اول را می زند، نصب درب از نوع پیوت گسترش زیادی پیدا کرده است.
 • از دیگر مزیت هایی که می توان در خصوص این نوع در بیان کرد، صرفه جویی در فضای داخلی خانه است. به دلیل متفاوت بودن این درب در نحوه باز شدن و بسته شدن، درب پیوت توانمندی بالایی در استفاده بهینه از فضا ایجاد کرده است.
 • در جاهایی که ابعاد ورودی خانه، بزرگ است، نصب درب های پیوت گزینه بسیار مناسبی به نظر می رسد. درب های پیوت، معمولا در ابعاد و اندازه های بزرگ ساخته شده و به همین دلیل، کارایی بالایی را از خود نشان می دهند.

درب پیوت یا درب لولا محور

کاربرد درب‌ پیوت یا درب محوری

کاربرد درب های پیوت و یا درب محوری موضوع دیگری است که می بایست در مورد آن صحبت کنیم. یکی از جاهایی که استفاده از این نوع درب، تحولی دل انگیز به وجود می آورد، درب ورودی خانه هاست. به دلیل ساختار و جنسی که این نوع درب دارد، ورودی داخل خانه ها یکی از بهترین مکان ها برای نصب درب محوری است.

حمام نیز گزینه مناسبی برای نصب این نوع درب به شمار می رود. از دیگر فضاهایی که می توان به کمک این نوع درب، جذابیت و زیبایی را در آن به وجود آورد، درب اتاق لباس و یا کلوزت روم و درب ورودی فضای داخلی یک ساختمان است. در جاهایی که سبک موجود، مینیمال است این نوع درب خالق زیبایی خواهد بود.

معایب درب پیوت

معایب درب پیوت به شرح زیر است:

 • یکی از مهم مترین عیوبی که می توان برای درب لولا پاشنه ای ذکر کرد، نبود چهارچوب و ورود گردوغبار به داخل فضا است.
 • از دیگر عیب های این درب می توان به خطرناک بودن آن برای کودکان اشاره کرد. گیر کردن انگشتان کودک لای درب از جمله خطراتی است که ممکن است درب پیوت برای کودکان به همراه داشته باشد.

نکات مهم قبل از خرید درب پیوت یا لولا محور

نکات مهم قبل از خرید درب پیوت یا لولا محور موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشید. در زمان سفارش و نصب این درب به موضوعاتی مانند جنس، دستگیره، گزینه های نور جانبی، طرح درب، اندازه آن و سیستم قفل توجه داشته باشید.

دیگر موضوع مهم در نصب این درب، عدم وجود مانع در سر راهِ باز و بسته شدن درب است؛ جایی که می خواهید درب لولا پاشنه ای را نصب کنید، باید فضای کافی وجود داشته باشد. کیفیت متریال به کار رفته در تولید این نوع درب، مساله مهم دیگری است که باید آن را مد نظر قرار داد.

قیمت درب پیوت یا لولا محور

قیمت درب پیوت یا لولا محور را با توجه به فاکتورهای متفاوت در نظر می گیرند. این فاکتورها به شرح زیر است:

 • متریال به کار برده شده در تولید درب
 • طرحی که درب بر اساس آن ساخته شده است
 • ابعادی که قرار است درب مطابق با آن ساخته شود
5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button