آموزش نصب قرنیز

آموزش نصب قرنیز

آموزش نصب قرنیز

آیا می خواهید یک تنوع زیبا و دلنشین در منزل خود ایجاد کنید؟ آیا راه میانبری برای آنکه فضای ساده خانه ها را به یک فضای مدرن و شیک تبدیل کنید، سراغ دارید؟ آیا می دانید قرنیزها، چگونه می توانند با توانایی ذاتی خود هر محیطی را تحت تاثیر قرار داده و زیبایی را در فضاهای بسته پراکنده کنند؟ اگر جزء کسانی هستید که دوست دارید برای افزایش زیبایی منزلتان هر اقدامی انجام دهید، خبر خوبی برایتان داریم. ما در این متن قصد داریم در مورد آموزش نصب قرنیز، نکاتی را ذکر کنیم؛ بدون شک عمل به این نکات می تواند جلوه ای متفاوت در خانه شما ایجاد کند.

مراحل نصب قرنیز و آموزش نصب قرنیز

قرنیزها، توانایی خاصی در تحت تاثیر قرار دادن دکوراسیون داخلی دارند و علاوه بر این مزیت فوق العاده، می توانند عیب های دیوار و نقایصی که در آنها وجود دارد را نیز به خوبی بپوشانند. گاهی اوقات سطحی که می خواهید در آن نصب قرنیز را انجام دهید، زیاد نبوده و به همین دلیل معمولا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست تا با فردی که در این حوزه تخصص دارد صحبت کنید. ما برای آنکه هزینه های شما را کاهش داده و کمک کنیم تا بتوانید قرنیز را در جاهایی که مد نظر دارید نصب کنید، تصمیم گرفتیم تا در چند قدم، آموزش نصب قرنیز را در اختیار شما قرار دهیم. برای نصب قرنیز، مراحل زیر را طی کنید:

 • برای نصب قرنیز و آموزش نصب قرنیز، به یک سری وسایل و ابزار نیاز دارید. از جمله این ابزار اسکوتی، دستگاه تنظیم اره، قرنیز، اره، متر، بتونه، رنگ، قلم، چسب، سمباده و مداد است.
 • قبل از نصب قرنیز، سعی کنید سطح زیرین آن را رنگ آمیزی کنید. سپس با متری که در قدم اول به آن اشاره شد، ابعادی که باید قرنیز بر روی آن قرار گیرد را مشخص کنید. به صورت کلی، قرنیزها در ابعادی به طول 3.6 متر در بازار موجود هستند. اگر سطحی که می خواهید قرنیز بر روی آن قرار داده شود بیش از این مقدار است، باید دو قطعه قرنیز 3.6 متری تهیه کنید.
 • در این مرحله نوبت به برش زدن قرنیزها می رسد. این مرحله نیز یکی از مهم ترین مراحل آموزش نصب قرنیز به شمار می رود. در این مرحله باید یک زاویه 45 درجه به سمت بیرون بر روی قرنیز در نظر گرفته و با مداد مشخص کنید.
 • دستگاه تنظیم اره را برداشته و بر روی قسمتی که با مداد آن را مشخص کرده اید، قرار دهید و عمل برش را با دقت و بدون آنکه به خودتان آسیب بزنید، انجام دهید.
 • اگر سطحی که قرار است قرنیز بر روی آن نصب شود زیاد است، بهتر است این زاویه 45 درجه را برای تکه دوم قرنیز هم در نظر بگیرید و هر دو را در یک جهت ترسیم کنید. برای این کار می توانید دو عدد قرنیز را بر روی هم قرار داده و زاویه را طوری بکشید که از هر دو قرنیز عبور کند. در جاهایی که قرنیز در کنج دیوار قرار می گیرد، شما باید قرنیز را در تماس با دیوار قرار داده و اینجا نیز یک زاویه 45درجه بکشید. این موارد و نکات جزئی از جمله مهم ترین نکات آموزش نصب قرنیز به شمار می روند.
 • بعد از آنکه برش ها انجام شد، نوبت به چسبکاری می رسد. قرنیز را بر روی زمین قرار داده و پشت آنها را به صورت کامل به چسب آغشته کنید. چسبی که برای چسباندن قرنیز استفاده می شود باید از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد.
 • برای نصب قرنیزهای چسب خورده بر روی دیوار، بهتر است از گوشه های دیوار شروع کنید. وقتی اطمینان پیدا کردید که قرنیز در گوشه ها به درستی در جای خود قرار گرفته است به سراغ سایر قسمت ها رفته و کل قرنیز را به دیوار بچسبانید. برای آنکه مطمئن شوید اتصال این قطعات به درستی صورت گرفته است، در فواصل مشخص و با یک میخ، قرنیزها را به دیوار، محکم پرس کنید. سعی کنید میخ ها را به گونه ای بر روی قرنیزها بکوبانید که به هیچ عنوان جای آنها مشخص نباشد و کار شما جلوه ای تمیز و زیبا پیدا کند.
 • یکی از ابزارهایی که در قدم اول آموزش نصب قرنیز به آن اشاره کردیم، اسکوتی نام دارد. در این مرحله باید به سراغ این ابزار بروید. اسکوتی قطعه ای با ضخامت 12 میلی متر، طول 3 سانتی متر و کارایی آن شبیه به قرنیز می باشد. از این ابزار برای افزایش زیبایی دیوار و کفش پوش استفاده می کنند. در اینجا با استفاده از اسکوتی فضای خالی که بین قرنیز و کف پوش وجود دارد را بپوشانید و زیبایی کار را دو چندان کنید.
 • یکی از مهم ترین کارهایی که در آموزش نصب قرنیز باید انجام دهید، از بین بردن ایرادات و فضاهای خالی کار است. اگر در آخر کار مشاهده کردید بین دیوار و قرنیز فضای خالی وجود دارد می توانید با استفاده از پوشاننده های اکریلیکی این فضای خالی را بپوشانید.
 • در آخر کار نیز با استفاده از سمباده، قسمت هایی که نیاز است را سمباده کشیده و رنگ آمیزی را انجام دهید.

قیمت نصب قرنیز

فاکتورهای متفاوتی را می توان نام برد که بر روی قیمت نصب قرنیز تاثیر دارند که شرح آن در زیر آورده شده است:

 • نوع قرنیز انتخابی یکی از مهم ترین عواملی که می تواند بر روی قیمت نصب تاثیر داشته باشد. انواع متفاوتی از قرنیزها از جمله قرنیز پی وی سی، قرنیز پلاستیکی، قرنیز جنس چوب و قرنیز mdf در بازار وجود دارد و هر یک از اینها نیز در قیمت های متفاوتی در بازار یافت می شوند. از آنجایی که نصب قرنیز چوبی با نصب قرنیز پی وی سی متفاوت است به همین دلیل، قیمت نیز تفاوت پیدا می کند.
 • هر چه متراژی که قرار است نصب قرنیز بر روی آن انجام شود، بیشتر باشد هزینه ای که برای آن باید پرداخت گردد نیز افزایش پیدا می کند.
 • در برخی شرایط نصاب مجبور است نصب قرنیز چوبی روی قرنیز سنگی انجام دهد. در این مواقع نیز قیمت نصب قرنیز چوبی با تغییراتی مواجه می شود.
4.4/5 - (12 امتیاز)

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button