تمیز کردن درب های چوبی

تمیز کردن درب های چوبی

تمیز کردن درب های چوبی

چگونه درب چوبی را تمیز کنیم؟

برای یک زندگی سالم نظافت یک امر ضروری است.تمیز کردن درب های چوبی که یکی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون داخلی منزل می‌باشند و همچنین جزئیات خانه ما را نشان می دهند. بسیار مهم است.

برای تمیز کردن دکوراسیون چوبی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نوع جنس درب چوبی یا دکوراسیون چوبی همانند تخت خواب میز صندلی بوفه ها و غیره برای حفظ کیفیت و آسیب نرسیدن به رنگ و چوب آن ،ابتدا باید بررسی شود .
برای مثال شاید در باور بسیاری یک درب یا یک میز از نوع ام دی اف هم جزء کالاهای چوبی قرار می گیرد.  درصورتی‌که این‌گونه نیست وقتی صحبت از درب چوبی و دکوراسیون چوبی می‌کنیم در اصل اشاره داریم به محصولاتی که تماماً از چوب یا فرآورده‌های طبیعی چوب ساخته شده‌اند ، و پس از ساخت با رنگ‌های مخصوص چوب رنگ‌آمیزی می‌شوند.

نگهداری این محصولات نسبت به کالاهای مشابه از جنس های ام دی اف ، اچ دی اف و … بسیار سخت تر است و نیاز به دقت و حساسیت بیشتر در نظافت دارد .
البته تمام این موارد ذکر شده دلیلی برای نگرانی نمی‌باشد تا شما را از خرید محصولات چوبی منصرف کند ، زیرا دکوراسیون چوبی از گذشته جزو کالاهای لوکس در منزل بوده و همچنین نسبت به محصولات مشابه عمر طولانی تری دارند..

تمیز کردن درب چوبی

در ابتدا برای تمیز کردن درب چوبی از یک دستمال خشک استفاده کنید سطح چوب را از هر گونه گرد و غبار پاک کنید پارچه باید کاملاً نرم باشد که به رنگ کالا ها آسیب نرسانده و رنگ چوپ دچار خط و خش نشود.

روش اول : می‌توانید با یک اسفنج ، مقداری روغن زیتون بدون بو را به صورت آهسته بر روی تمام قسمت‌های چوب بمالید.
روش دوم : استفاده از اسفنج و اسپری پاک‌کننده سطوح می‌باشد که در فروشگاه‌ها یافت می شود . اما به این مورد توجه کنید استفاده بیش از حد از هر دو روش احتمال آسیب زدن به رنگ چوب را در درازمدت افزایش می دهد بهتر است این روش‌ها هر چند ماه یک‌بار انجام شود و بهترین راهکار پاک کردن گرد و غبار از روی محصولات چوبی درطول هفته می باشد نکته بسیار حائز اهمیت در تمیز کردن درب چوبی و دکوراسیون چوبی استفاده نکردن از دستمال مرطوب و آب است دستمال مرطوب و آب باعث رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها در سطوح و قسمت‌هایی که ابزار دارند می شود.

 

تمیز کردن درب های چوبی

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button