کمد کلوزت

کمد کلوزت

کمد کلوزت

کلوزت

در عصری که ما در آن زندگی می کنیم، یک شخص باید منظم باشد تا بتواند به موفقیت های قابل توجهی دست پیدا کند. اگر زندگی نامه تمام افرادی که در حوزه کاری خود به موفقیت دست پیدا کرده اند توجه کنید، به خوبی متوجه بالا بودن جایگاه نظم در نزد آنها خواهید شد. نظم را به صور متفاوت می توان در زندگی برقرار کرد. از برنامه ریزی برای کارهای روزانه گرفته تا قرار دادن اشیاء در جای خود، همه و همه جلوه هایی از ایجاد نظم هستند. البته ایجاد نظم در محیط های و اتاق های کوچک اهمیت بیشتری پیدا کند و به همین دلیل بود که بشر تصمیم گرفت کمد کلوزت را اختراع کرده و وسایل خود را در آن قرار دهد. اگر نمی دانید این نوع کمد چیست و چه تفاوت هایی با بقیه کمدها دارد، توصیه می کنیم ادامه این متن را مطالعه کنید.

کلوزت روم

کلوزت چیه ؟

یکی از جدیدترین نمونه های کمد دیواری که طراحی و نصب آن با استقبال خوبی مواجه شده، کمد کلوزت است. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که این نوع کمد با دیگران دارد، بدون درب بودن آن است. امکان نگهداری انواع لباس مردانه و زنانه، کیف و کفش در این کمد وجود دارد و به دلیل طراحی خاص و متفاوتی که می توان از آن شاهد شود، نمونه ای از آن در اغلب خانه های مدرن، دیده می شود.

در خانه هایی که اتاق خواب به اندازه کافی وجود دارد، یکی از اتاق ها را به نصب کمد کلوزت اختصاص می دهند. توجه داشته باشید که این اتاق، مانند اتاق خواب نیست و معمولا به عنوان اتاق پرو و یا اتاقی که افراد خانواده لباس های خود را در آن تعویض می کنند، مورد استفاده قرار می گیرد. با ساخت اتاقی که در آن کمد کلوزت قرار داده شده است، فضای قابل استفاده در اتاق خواب نیز افزایش پیدا می کند و این تنها یکی از مزیت هایی که این کمد به صورت غیر مستقیم، فراهم می نماید.

کابری های متفاوت کمد کلوزت

کاربری های متفاوتی را می توان برای کمد کلوزت مثال زد که برخی از آنها را در ادامه آورده ایم.

کلوزت لباس

یکی از انواع کاربری کلوزت، کلوزت لباس است. به دلیل ساختار خاصی که این نوع کمد دارد و هر قسمت به یک وسیله اختصاص داده شده، نظم قابل توجهی را می توان در این کمد مشاهده کرد.

قیمت کمد کلوزت روم مدرن و کلاسیک

کلوزت روم در اتاق خواب

از دیگر جاهایی که کلوزت استفاده می شود، کلوزت روم در اتاق خواب است. سازنده و طراح این نوع کمد با توجه به نیازهایی که صاحب اتاق دارد دست به طراحی زده و معمولا علاوه بر کشو و قفسه ها، آیینه نیز  نصب می شود. نکته مهمی که در طراحی این نوع کمد باید مورد توجه قرار گیرد، فضایی است که در اتاق موجود است. اگر فضای کافی در اتاق وجود داشته باشد، در قسمت وسطی کمد نیز یک مبلمان و یا پاف نیز قرار داده می شود. نورپردازی می تواند جلوه و ظاهر این نوع کمد را دگرگون کند.

کلوزت روم دخترانه

از دیگر جاهایی که کمد کلوزت می تواند کارایی بالایی از خود نشان دهد، کلوزت روم دخترانه است. ایجاد نظم در اتاق دخترخانم هایی که عاشق خرید لباس، کیف و کفش های زیبا هستند می توانند با کمک این کمد محقق شود.

کلوزت روم مدرن

در کلوزت روم مدرن، از طراحی ها و متریال های مدرن برای ساخت آن استفاده می شود. اتاق هایی که به سبک مدرن چیدمان شده اند، می توانند از حضور کمد دیواری کلوزت به نحو احسن استفاده کنند.

کمد کلوزت روم مدرن و کلاسیک

کلوزت روم ساده

سادگی یکی از انواع طراحی هایی است که هیچگاه زیبایی خود را از دست نمی دهد، خسته  کننده نشده و صاحب اتاق را با دلزدگی رو به رو نمی کند. اگر دوست دارید همیشه اتاقی زیبا، منظم و مدرن داشته باشید برای داشتن یک کلوزت روم ساده، فضایی اختصاصی در نظر بگیرید.

طراحی کلوزت

طراحی کلوزت معمولا بر اساس فضای موجود و نیازهایی که صاحب خانه و یا صاحب اتاق دارد، انجام می دهند. بسیار مهم است که طراحی این کمد منحصر به فرد و زیبا توسط یک فرد حرفه ای انجام شود.

تفاوت بین کمد کلوزت و کمد اتاق خواب

همان طوری که اشاره کردیم، کمد کلوزت، یک کمد بدون درب است. در اتاق هایی که کمد کلوزت در آن قرار دارد، رفت و آمد خاصی وجود نداشته و به همین آلودگی و گردوغبار زیادی در این قسمت از خانه مشاهده نمی شود. در ضمن، در این اتاق، ورود و خروج افراد غریبه نیز کمتر اتفاق افتاده و حریم خصوصی بیشتری را می توان در این اتاق شاهد بود.

به همان اندازه که کمدهای اتاق خواب می توانند باعث تاثیرگذاری بر جلوه اتاق گردند، به همان اندازه نیز فضای اتاق را اشغال می کنند. علاون بر این، برخی افراد ممکن است از حضور این کمدها در اتاق خواب احساس رضایت نداشته باشند. کمدهای کلوزت به صاحبخانه این اجازه را می دهند تا از فضاهای متفاوت به نحو احسن استفاده کرده و هر اتاقی به یک فعالیت خاص اختصاص داده شود.

کمد کلوزت روم

جنس بدنه های کمد کلوزت

جنس بدنه های کمد کلوزت را با توجه به میزان بودجه و سلیقه ای که دارید می توانید انتخاب کنید. امروزه از متریال هایی مانند هایگلاس براق، ممبران، ام دی اف با روکش ملامینه و غیره برای تولید این کمد کاربردی و جادار استفاده می کنند. در انتخاب متریال برای ساخت این کمد به دیزاین و طراحی دکوراسیون اتاق نیز توجه و دقت داشته باشید.

سبک کلاسیک و مدرن کمد کلوزت

کمد کلوزت را می توان در دو سبک مدرن و کلاسیک ساخت. انتخاب سبک کلاسیک و مدرن کمد کلوزت به سلیقه کارفرما و دکوراسیون غالب بر منزل بستگی دارد. البته در جاهایی که این کمد در مقابل دیدگان فرد قرار ندارد، اینکه کدام یک از سبک ها برای این کمد انتخاب شود، اهمیت چندانی ندارد.

قیمت کلوزت روم

قیمت کلوزت روم، با توجه به فاکتورهای متفاوت از جمله متریال به کار برده شده در تولید آن تعیین می شود. در ضمن توجه داشته باشید که هر چه کمد بزرگ تر و وسیع تر باشد و متریال بیشتری در ساخت آن به کار برده شده باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button