با پرسیدن 4 سوال از خود ، سبک دکوراسیون داخلی منزل خود را انتخاب کنید !

با پرسیدن 4 سوال از خود ، سبک دکوراسیون داخلی منزل خود را انتخاب کنید !

با پرسیدن 4 سوال از خود ، سبک دکوراسیون داخلی منزل خود را انتخاب کنید !

سبک های دکوراسیون انواع مختلف دارد  مدرن ، صنعتی ، کلاسیک  و بسیاری دیگر …

 سبک دکوراسیون شما چیست؟

 اگر هنوز نمی دانید چه سبکی سلیقه شخصی شما را در بین سبک های دکوراسیون منزل به بهترین شکل بیان می کند  ، مطمئنا در تزئین منزل خود سردر گم خواهید شد .

اولین کاری که باید قبل از دکوراسیون منزل انجام دهید ، کشف سبک دکوراسیونی ست که به بهترین شکل منعکس کننده سلیقه شما باشد.

 

تعریف سبک دکوراسیون شخصی به شما این امکان را می دهد تا انتخاب های سریعتر و دقیق تری برای خانه خود انجام دهید.  

در بین سبک های دکوراسیون داخلی منزل ، کدام سبک دکوراسیون بهتر است ؟

انتخاب سبک دلخواه و اصولی دکوراسیون برایتان آسان نخواهد بود چرا که گاهی برخی از سبک های طراحی از ترکیب چندین سبک مختلف تشکیل شده است .

به همین دلیل ، خواندن این مقاله قبل از شروع طراحی و اجرای دکوراسیون منزل نقطه شروع بسیار خوبی برای طراحی داخلی خواهد بود . اگر شما آماده هستید که سبک تزئین خود را کشف کنید و از آن الهام بگیرید ، بیایید با سوالاتی از خود شروع کنیم!

سوال 1: چه نوع سبکی را میپسندید ؟ سبک قدیمی ( کلاسیک)  یا سبک نو و مدرن ؟

اگر علاقه خاصی به گذشته دارید ، سبک های زیر برای دکوراسیون منزل مناسب شماست.

سبک دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک:

اگر فضای باشکوه گذشته را دوست دارید ، یک دکوراسیون کلاسیک با خطوط شیک و جزئیات سنتی مناسب شما خواهد بود. 

قرنیز ، طاق ها ، ستون ها ، سقف های تزئینی ، شومینه های مرمر ، مبلمان تراش خورده ، پارچه های طلاکاری شده و طرح دار جزئیات مهم سبک کلاسیک را تشکیل می دهند. تودوزی های براق با دکمه ها ، پارچه های ساتن و ابریشم و لوازم جانبی با گلدوزی ، این سبک را کامل می کند. استفاده از مواد با کیفیت در دکوراسیون کلاسیک مهم است ، بنابراین اجرای آن سبک گران قیمت است.

سبک دکوراسیون سنتی

دکوراسیون داخلی  منزل به سبک سنتی:

دکوراسیون سنتی؛ این سبک ایده آل برای کسانی است که عاشق عتیقه جات ، آثار هنری کلاسیک ، عناصر طراحی با ارزش تاریخی هستند. در چنین خانه هایی از مبلمان سنگین و باشکوه استفاده می شود.  پارچه های چرمی ، مخملی و ابریشمی به عنوان روتختی مبل و منسوجات خانگی ترجیح داده می شوند.  شمعدان ، لوستر ، گلدان ، بالش تزئینی ، آینه ، چراغ دیواری و مجموعه کتاب از دیگر جزئیات مهم سبک سنتی است. علاوه بر این ، تقارن در طراحی سنتی بسیار مهم است. بنابراین ، شما باید تقریباً از همه چیز مانند مبلمان و لوازم جانبی به صورت جفت استفاده کنید.

سبک دکوراسیون رمانتیک:

سبک دکوراسیون رمانتیک:

شما می توانید ظرافت روح و عمق احساسات خود را با دکوراسیون رمانتیک خانه که جلوه های قرن هجدهم را ارائه می کند ، منعکس کنید.  تون های روشن مانند سفید ، کرم ، بژ ، صورتی و آبی که در مبلمان و تقریباً در همه جا استفاده می شوند ، فضای سفید و ساده ای را در محیط ایجاد می کنند.  مبلمان عتیقه و قطعات قدیمی با رنگ سفید رنگ شده از دیگر مواردی است که به این سبک دامن می زند.  می توانید هاله محل خود را با گل های معطر ، آباژور شبیه به میراث مادربزرگ ها، پرده های توری یا تولی و سایر لوازم رمانتیک کامل کنید و شخصیت عاشقانه خود را به خانه خود منعکس دهید .

اگر سبک نو و مدرن را ترجیح می دهید ، سبک های زیر انتخاب مناسبی برای این سبک است .

سبک دکوراسیون مدرن

دکوراسیون منزل مدرن:

سبک دکوراسیون مدرن منعکس کننده سادگی در هر عنصر ، از جمله مبلمان است.  با اشکال ساده هندسی به کار رفته ، احساس آرامش را به فرد می بخشد.  اگر فضاهای ساده با خطوط صاف ، ظرافت شسته و رفته و هنری را دوست دارید ، این سبک برای شما مناسب خواهد بود. 

همچنین ، خطوط تمیز و مینیمالیسم کلید اصلی روندهای برتر طراحی امروز هستند.  کلمه دیگری که معمولاً برای توصیف سبک مدرن استفاده می شود ظرافت است.  البته منظور از اینجا ظرافت ساده و بدون طرح های فانتزی یا لوازم جانبی فوق العاده است.

سبک دکوراسیون معاصر

سبک دکوراسیون معاصر:

مدرن و معاصر دو سبک دکوراسیون اغلب اشتباه گرفته می شوند.   سادگی در هر دو حرف اول را می زند. با این حال ، سبک دکوراسیون معاصر با مدرن متفاوت است زیرا سبک معاصر طرح های زمان حال را تعریف می کند.  علاوه بر این ، از خطوط نرم ، گرد ، روان و منحنی در مبلمان استفاده می شود. در طراحی مدرن ، خطوط باید گوشه های تیز داشته باشند. سبک معاصر را می توان با قطعات خنثی و رنگ های پررنگ ترکیب کرد.  سایه های طبیعی ، سیاه و سفید اغلب استفاده می شود.  تأکید بیشتر بر روی شکافها به جای پر کردن یک منطقه کامل است.

سوال 2: جلوه های  رنگی یا خنثی؟

سبک دکوراسیون بوهمیایی

دکوراسیون منزل به سبک بوهمی:

رنگهای زمین گرم به طور کلی در سبک دکوراسیون بوهمیایی استفاده می شود. با این حال؛ قهوه ای ، زرد طلایی ، آبی برقی ، نارنجی روشن ، بنفش و سایر نگین های نگین نیز در لوازم جانبی و فرش ها جمع می شوند. 

راز دکوراسیون کامل با سبک بوهمی در ترکیب رنگ های گرم مناسب نهفته است. اما باید به یاد داشته باشیم که در این سبک دیگر جایی برای سفید و سایر رنگهای خنثی باقی نمی ماند. 

در حالی که خانه خود را به سبک بوهمی تزئین می کنید ، باید آماده استفاده از الگوهای زیادی در کنار هم باشید. در حالی که همه این کارها را انجام می دهید ، مراقب باشید از فرم های ساده دور نشوید و از الگوهایی با رنگ های مشابه استفاده کنید.

سبک دکوراسیون التقاطی

سبک دکوراسیون التقاطی:

سبک التقاطی یک سبک ترکیبی است. این سبک قواعد همیشگی را برهم زده  و نو و کهنه، شرق و غرب، لوکس و مندرس، پر زرق و برق و رنگ و رو رفته را با هم ترکیب و تلفیق می کند. این سبک شما را دعوت می کند که فضا را با اشیایی پرکنید که دوست دارید و منحصرا آنها را خودتان جمع آوری کرده اید و متناسب ذائقه شماست.

 

البته چیزی که قطعا معرف این سبک نیست، این است که هر کاری که دوست دارید انجام دهید. اگر کمی از این و کمی از آن بردارید و مقداری از اشیا دیگر نیز به صورت تصادفی به فضای خود اضافه کنید، قطعا در نهایت یک فضای درهم و وحشتناک خواهید داشت. آزادی که در سبک التقاطی وجود داشته و آن را جذاب کرده است، نیاز به مهارت نیز دارد. باید آگاه باشید که مرز بین کنتراست و تضاد با در هم ریختگی و هرج و مرج بسیار باریک است.

سبک دکوراسیون سنتی

سبک دکوراسیون سنتی:

اگر رنگ های تیره چوب و رنگ های غنی را دوست دارید ، این می تواند سبک مناسبی برای شما باشد. استفاده از دیوارهایی با رنگ خنثی در فضاهای سنتی ، ایجاد می کند که مبلمان و کارهای هنری رنگارنگ را برجسته می کند.

زنگ های قرمز ، قهوه ای ، سبز و گرم رنگهای محبوبی هستند که برای دکوراسیون به سبک سنتی استفاده می شوند. ترکیبی از این رنگهای قاطع با دیوارهای خنثی. 

علاوه بر این ، الگوهای گل ، داماسك ، راه راه و شطرنجی منعكس كننده سبک سنتی است. آنها الگوهای ایده آل برای منسوجات خانگی مانند روتختی مبل ، پرده و بالش هستند.

اگر رنگ پاستل یا رنگ خنثی را دوست دارید ، می توانید موارد زیر را انتخاب کنید:

سبک دکوراسیون مدرن

سبک مدرن دکوراسیون منزل:

معمولاً از یک رنگ و سایه های آن در دکوراسیون مدرن استفاده می شود. علاوه بر این ، در سبک مدرن با استفاده از مواد مدرن مانند فلز ، شیشه و فولاد ؛ جایی برای رنگها ، مبلمان و لوازم جانبی زیاد وجود ندارد.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

دکوراسیون منزل به سبک اسکاندیناوی:

پالت رنگ دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی شامل سایه های سفید و خاکستری است. از سایه های ملایم صورتی و آبی می توان گاهی اوقات برای ایجاد دکوراسیون استفاده کرد. پرده های نازک یا حتی پنجره های بدون پرده ، مبلمان ساده که به جای مجموعه از قطعات جداگانه تشکیل شده اند ، نقاشی هایی با قاب های سیاه یا سفید از دیگر ویژگی های دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی است.

سبک دکوراسیون ساحلی

دکوراسیون سبک ساحلی:

کلمه “ساحلی” در انگلیسی به معنی “خط ساحلی” است. سبک دکوراسیون ساحلی نمایانگر نمادین مناطق ساحلی است.  از ویژگی های اصلی این سبک می توان به رنگ های خنثی جفت شده با آبی و سبز اشاره کرد که پالت رنگی سبک و هوای سبک ساحلی را تشکیل می دهد. رنگ مبلمان معمولاً سفید یا بژ است. اشیا wooden و لوازم چوبی مورد استفاده در تزئینات از دریا الهام گرفته شده اند.

سوال 3: سادگی یا پوچی؟

 اگر از طرفداران فلسفه “کمتر ، بیشتر است” هستید ، ممکن است اینها را دوست داشته باشید.

سبک دکوراسیون مینیمالیستی

دکوراسیون خانه مینیمالیستی:

فضاهای مینیمالیستی تصویری تمیز و استریل می کنند. مبلمان ساده و روان است. هیچ چیز در لوازم جانبی و دکوراسیون زیاد و پر زرق و برق نیست. در طراحی مینیمالیستی ، جایی برای هیچ موردی که عملکردی نداشته باشد وجود ندارد . برای این سبک می توان گفت ساده ترین نسخه از طراحی مدرن است .

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون مدرن:

در تزئینات مدرن؛ از فرم های تمیز و تیز ، یک پالت رنگی ساده و مواد مدرن مانند فلز ، شیشه و فولاد استفاده می شود. لوازم جانبی و پیچیدگی های زیادی در سبک مدرن وجود ندارد که مفهوم مینیمالیسم را نیز شامل شود. بر احساس پوچی در فضا تأکید می شود.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

دکوراسیون سبک نوردیک:

از نظر فرهنگی ، در کشورهای اسکاندیناوی به سادگی زندگی احترام گذاشته می شود. این وضعیت در طراحی های داخلی نیز منعکس می شود. طراحی مبلمان اسکاندیناوی ، اگرچه ساده است ، اما اغلب مانند یک اثر هنری به نظر می رسد. در دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی ، علاوه بر عناصر طبیعی مانند سایه های سفید و چوب ، قطعات طبیعی مانند کاه و خز به عنوان لوازم جانبی استفاده می شود.

اگر مینیمالیسم برای شما کافی نیست ، نگاهی به پایین بیندازید ؛

سبک دکوراسیون التقاطی

سبک دکوراسیون التقاطی:

سبک دکوراسیون الکتریک را می توان ترکیبی و تعادل از بافت ها ، دوره ها ، سبک ها ، روندها و رنگ های مختلف نامید. با این حال ، باید در نظر داشت که بین یک فضای التقاطی خوب طراحی شده و یک فضای آشفته به طور تصادفی مبلمان ، یک خط خوب وجود دارد.

سبک دکوراسیون سنتی

سبک دکوراسیون سنتی:

سبک دکوراسیون سنتی؛ این دارای جزئیات کلاسیک ، مبلمان مجلل و لوازم جانبی فراوان است. خانه های سبک سنتی به طور کلی؛ این شامل سایه های تیره چوب ، یک پالت رنگی غنی ، انواع بافت ها و خطوط نرم است. علاوه بر این ، جزئیات دقیق و تزئین شده در الگوها و بافت های مختلف و لوازم جانبی همراه با میراث و تجارب خانوادگی ، اغلب به سبک سنتی دیده می شوند. این سبک به شما نوعی گرما و صمیمیت می بخشد.

سوال 4: زندگی شهری یا زندگی روستایی؟

اگر زندگی شهری برای شما جذاب است ، می توانید موارد زیر را انتخاب کنید:

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون مدرن:

شهرها مراکز طراحی مدرن و ایده های جدید هستند. سبک دکوراسیون مدرن یک گزینه دکوراسیون آرامش بخش ، ساده و کاربردی برای زندگی سریع در شهر و مردم خسته کلانشهرها است. شما می توانید با استفاده از قطعات کاملاً جدید ، مدرن و تصفیه شده در خانه خود ، طرحی ساده و کاربردی بسازید که زندگی شما را تسهیل کند.

سبک دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون سبک صنعتی:

سبک دکوراسیون صنعتی ، همانطور که از نامش پیداست ، یک سبک دکوراسیون است که از ساختمان های صنعتی مانند انبارها و کارخانه ها الهام گرفته شده است. هوای سرد و ناتمام در فضا حاکم استمصالح ساختمانی خام (جامد) مانند آجر و فلز بدون رنگ ، چوب براق نشده و لوله کشی در معرض لوله از ویژگی های اصلی سبک صنعتی است. علاوه بر این ، سقف های بلند به سبک اتاق زیر شیروانی ، تعداد کمی از مبلمان کاربردی و نور فلزی آویز اغلب در سبک صنعتی دیده می شود.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی:

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی با ظاهر سرد و ساده طراحی مدرن را تداعی می کند. نور طبیعی ، لوازم جانبی اندک ، مواد طبیعی و مبلمان کاربردی مشخصه سبک دکوراسیون اسکاندیناوی است.

اگر شما یکی از کسانی هستید که زندگی روستایی را ترجیح می دهید ، می توانید نگاهی بیندازید به:

سبک دکوراسیون روستایی

دکوراسیون سبک روستایی:

همانطور که از نامش پیداست ، این سبک از یک کلبه جنگلی الهام گرفته شده است. از مواد طبیعی و خام مانند چوب و سنگ با الهام از طبیعت اغلب در این سبک دکوراسیون استفاده می شود. علاوه بر این ، سایر ویژگی ها مانند لوازم جانبی در فضای باز ، تیرهای چوبی ، سقف های طاق دار تزئین شده حس و حال گرم و صمیمی خانه روستایی را در فضا ایجاد می کند.

سبک دکوراسیون ساحلی (ساحلی):

سبک دکوراسیون ساحلی انتخاب خوبی برای کسانی است که احساس تابستانی از شهرهای ساحلی را دوست دارند. کوسن ها ، پنجره های بزرگ ، مبل های سفید ، چوب های سفید رنگ و الگوهای راه راه آبی و سفید از ویژگی های اصلی یک دکوراسیون کلاسیک به سبک ساحلی است. هدف ایجاد یک محیط آرام و راحت با الهام از ساحل و دریا است.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button